czwartek, 21 października 2010

Jaka dieta taki seks

Wstęp:
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na jakość ludzkiego życia ma wpływ dieta. Zapomnieliśmy o naukach starożytnych medyków, którzy często mówili: „Jesteś tym co jesz” oraz „jesteś tym co pijesz”. Najnowsze badania udowadniają, że dzięki zdrowej diecie możemy nie tylko uniknąć lub zwalczyć wiele chorób cywilizacyjnych ale również poprawić jakość życia seksualnego. Musimy spojrzeć prawdzie w oczy co trzecia para w Polsce nie może mieć dzieci, a winą obarcza się zanieczyszczenie środowiska oraz spożywanie tłustych, rafinowanych pokarmów z dużą ilością konserwantów i cukru.

Naukowcy odkryli już ponad 300 roślin, które maja pozytywny wpływ na życie seksualne oraz udowodnili (Jean Carper, Żywność twój cudowny lek, Poznań 2008, s. 383) że dieta wysokotłuszczowa może wpływać niekorzystnie na męskie hormony. Wiele osób często myśli, że spożywanie dużej ilości mięsa w Fast foodach (tak jak twardziele na amerykańskich filmach) obdarzy ich jakąś „supermęskością”. Niestety badania naukowe mówią coś zupełnie innego. Jak już wspomniałem naukowcy udowodnili, że spożywanie zbyt dużej ilości mięsa oraz pokarmów bogatych w tłuszcz ma negatywny wpływ na męskość.

Seksualna profilaktyka:
Istnieje wiele pokarmów, które warto spożywać profilaktycznie – co zaowocuje w przyszłości ;) Naszym podstawowym eliksirem powinno być wszystko co zawiera witaminę C. Badania udowodniły, ze niedobór tej witaminy może powodować poważne uszkodzenia jąder, doprowadzające do niedoboru i zaburzeń składu nasienia. Mimo wszystko nawet jeśli ktoś cierpi na bezpłodność, ma problemy seksualne itp. nie powinien się poddawać ponieważ wyniki badań są bardzo optymistyczne i mówią, że nasycenie organizmu witaminą C może przywrócić płodność!

Pomijając szczegóły związane z badaniami naukowymi (które znajdziecie w książce Jean Carper) przejdę od razu do ich ustaleń końcowych. Otóż stwierdzono, że witamina C działa korzystnie na nasienie, gdyż jest przeciwutleniaczem. Zabezpiecza plemniki przed atakami wolnych rodników i przywraca sprawność seksualną. Aby być zdrowym lub wyleczyć się z dolegliwości tego typu powinniśmy spożywać duże ilości warzyw i owoców każdego dnia, szczególnie paprykę i brokuły, jak najczęściej pić świeżo wyciśnięte soki z cytrusów, jeść cebulę, czosnek, truskawki i kalafior. 


Wniosek końcowy:
Niezależnie od stylu życia każdy powinien jeść pokarmy zawierające duże ilości witaminy C!Polecam poniższe artykuły:
 Dieta zwiększająca libido, Afrodyzjaki na talerzu - http://dietetycy.org.pl/dieta-zwiekszajaca-libido-jak-jedzac-rozbudzic-zmysly/

Jak za pomocą diety zwiększyć libido…- http://nutriporta.wordpress.com/2011/02/08/jak-za-pomoca-diety-zwiekszyc-libido/

2 komentarze:

 1. DZIEN DOBRY PANIE TOMKU!
  znalazlem pana blog calkowicie przypadkowo, i dziekuje panu bardzo za dzielenie sie wiadomosciami ze swiatem.
  dla tych co umieja czytac robi pan wielka robote, i mam nadzieje ze higher power wyngrodzi panu to wszystko.
  peter, california, usa

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej
  wiecie że na potencję okazuje się, że olbrzymi wpływ ma dieta?

  http://www.przepisynadiete.pl/odpowiednia-dieta-to-udany-seks

  Dlatego zamiast kupować niebieskie tabletki,
  dowiedz się co jeść, by móc cieszyć się z seksu. :P

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły