środa, 17 listopada 2010

Dlaczego ludzie chorują?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego męczą Was rozmaite dolegliwości takie jak trądzik, bule brzucha, problemy trawienne, nadpobudliwość itp.? Dlaczego szybko psują się Wasze zęby, macie złą przemianę materii (szybko tyjecie), problemy z układem krążenia (zimne dłonie, zimne stopy)? Długo mógłbym wymieniać dolegliwości, które dotykają coraz większą ilość dzieci oraz młodzieży i osób starszych. W telewizji często słyszymy alarmujące informacje o postępującej wśród uczniów szkół otyłości, cukrzycy i krzywizny kręgosłupa oraz agresji i braku poszanowania dla drugiego człowieka (w szczególności nauczycieli, rodziców, duchownych). Specjaliści zapraszani do studia telewizyjnego najczęściej za trzy pierwsze obwiniają brak aktywności fizycznej, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem oraz źle zaopatrzone sklepiki szkolne, a za kolejne (agresję) złe wychowanie w domu i brak wartościowych autorytetów na których mogliby się wzorować młodzi ludzie.Przytaczam to wszystko ponieważ moim zdaniem przyczyną wielu ludzkich tragedii jest złe podejście do życia. Kiedyś przeczytałem przejmujące wyznanie osoby cierpiącej na nadpobudliwość. Osoba ta nie mogąc sobie poradzić ze swoimi problemami zgłosiła się do psychoterapeuty, który poza rozmową przepisywał jej bardzo dużo leków (tzw. psychotropów). Cała historia ostatecznie skończyła się na myślach samobójczych i bólu wątroby od nadmiaru leków. Ostatnią próbą tego nieszczęśnika było oczyszczenie jelit (za pomocą lewatywy), potem wątroby i zmiana diety. Oczyszczanie sprawiło, że człowiek ten stał się spokojniejszy i bardziej pogodny. Odstawił leki i zaczął szanować swoje życie. Wielu dietetyków podkreśla, że zła dieta może być przyczyną agresywnego lub melancholicznego (ospałego, flegmatycznego) zachowania ale mimo tego ogół społeczeństwa nawet nie próbuje w to uwierzyć. Kiedy czytałem wyznania tej osoby to zacząłem się zastanawiać dlaczego zwykli lekarze, psychoterapeuci nigdy nie wspominają o diecie? Czemu na wszystkie dolegliwości przepisuje się tabletki? Medycy składają przysięgę Hipokratesa, który leczył ludzi naturalnymi sposobami, długo obserwował pacjenta przepisywał mu zioła, często kazał jeść jabłka ze skórką i komorą nasienną, oczyszczać organizm z toksyn itp. Dlaczego więc tyle osób w tak lekceważący sposób traktuje leczenie chorób za pomocą zdrowej diety i innych naturalnych sposobów? Dlaczego tyle się mówi o Viagrze i zarazem tak mało o arbuzie, który jedzony regularnie (jak potwierdziły badania) równie skutecznie poprawia sprawność seksualną? Dlaczego dermatolodzy pacjentom cierpiącym na trądzik przepisują drogie antybiotyki nie wspominając, że podstawą przy leczeniu trądziku jest dieta i czosnek? Dlaczego Państwo czerpie korzyści z akcyzy na papierosy i zarazem walczy z paleniem? Mógłbym przytoczyć setki takich przykładów ale to chyba nie ma sensu! Mam nadzieję, że moje słowa zmuszą choć jedną osobę do głębszej refleksji o otaczającym nas świecie :)
Dziękuję wszystkim, którzy przeczytali mój artykuł i zapraszam na nowe forum:
zdrowo.foreo.pl/

5 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Twoją opinią , właściwe odżywianie, dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, unikanie lub nawet eliminowanie szkodliwych jest podstawą uniknięcia zachorowań na wiele chorób, bądź też pomocne w wyleczeniu. Lekarze może myślą , że to jest dla pacjentów oczywiste , a może raczej sami nie są przekonani do stosowania właściwej diety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również się zgadzam co do tego, ze od oczyszczenia organizmu i dobrej diety wiele zależy!! To powinien być początek każdej terapii, a nie dokładanie kolejnych tabletek.. To jest jakaś zmora.. Oby społeczeństwo chciało się edukować i szukać alternatywnych, zdrowszych rozwiązań. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Musimy edukować społeczeństwo, tłumaczyć masom że życie to coś więcej niż piwo, mecz i imprezy. Ludzie muszą zrozumieć czym jest manipulacja, muszą się nauczyć, że należy czytać skład kupowanych produktów. Wiem, że ludzie są oporni na wiedzę i niczego nieświadomi ale co więcej możemy zrobić? Pozostaje nam EDUKOWAĆ, EDUKOWAĆ i jeszcze raz EDUKOWAĆ.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. A gdyby tak inaczej zadać pytanie??
  mianowicie dlaczego ludzie są zdrowi??
  i tu już pojawi się problem z odpowiedzia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obecnych czasach ludzi zdrowych można policzyć na placach jednej ręki. odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta i nie stanowi żadnego problemu. Bo kto dziś jest w pełni zdrowy i nie cierpi na żadne dolegliwości? Zasypia w ciągu kilku minut, ma ładną skórę i zawsze dobre samopoczucie. Definicja zdrowia stworzona przez WHO jest bardzo surowa i niewielu potrafi jej sprostać ale warto się starać, unikać produktów z konserwantami i tych genetycznie modyfikowanych (GMO). W XXI wieku człowiek musi sam o siebie zadbać bo inaczej będzie podatny na manipulację w tv, manipulację w supermarketach, manipulację w reklamie.

   No ale na szczęście w uświadamianiu mas nie jestem sam. Coraz więcej osób zakłada blogi, pisze książki i uświadamia ludzi.

   Usuń

Popularne artykuły