niedziela, 27 lutego 2011

Jak zapobiegać i leczyć nerwicę

Nerwica jest tylko jedna ale często atakuje różne organy wewnętrzne. Jedni mają problemy ze snem, a inni są nadpobudliwi i cierpią na dolegliwości trawienne. Pocieszające jest, że u wszystkich przyczyna nerwicy jest najczęściej taka sama, a jest nią niedobór niektórych witamin oraz brak życiowego optymizmu i zbytnie przejmowanie się wszystkim. U osób cierpiących na tą chorobę najczęściej stwierdza się niedobór witamin B1 oraz B2 dlatego warto zawczasu zadbać o ich obecność w naszej diecie.

Do najlepszych źródeł tych witamin należą: orzechy, razowe pieczywo, kapusta, groch, jaja, świeże ryby, warzywa i owoce oraz miód. Warto też dodać do swojej diety przyprawy takie jak: kminek, majeranek, pieprz, papryka, chrzan i kolendra. Przyprawy z jednej strony zwiększają przyswajalność witamin przez nasz organizm, a z drugiej poprawiają trawienie.


Bibliografia:
Górnicka Jadwiga, Apteka natury, Warszawa 1995.


1 komentarz:

  1. Polecam zastrzyki z kompleksu witamin z grupy B. Jest to seria 5 cotygodniowych zastrzyków silnie wspomagających układ nerwowy. Po całej serii czułam się jak nowo narodzona i uważam że raz na kilka lat każdy człowiek powinien sobie coś takiego zafundować, zwłaszcza, że ich koszt to kilkanaście złotych. Trzeba mieć na nie receptę, ja dostałam ją chyba od neurologa (byłam u niego z objawami nerwicy) lub od lekarza pierwszego kontaktu, ale dokładnie już nie pamiętam. Jak prosiłam Panie pielęgniarki żeby zastrzyki robiły powoli to w ogóle nie bolało, więc nie ma się co bać. Naprawdę polecam wszystkim tę bombę witalizującą, pytanie tylko czy lekarze są skłonni zalecać je pacjentom? Wszak "lepiej" łykać dziesiątki tabletek...

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły