piątek, 25 lutego 2011

Jedzenie ma znaczenie

Autorzy poniższego filmu w znacznym stopniu podzielają mój punk widzenia. Udowadniają jak duże znaczenie dla naszego prawidłowego funkcjonowania ma zdrowa dieta. Prawda jest taka, że jesteśmy tym co jemy i pijemy, nasz wygląd, zachowanie, reakcje w stresujących sytuacjach, zdolność szybkiego reagowania, zapamiętywania i wiele innych są zależne od naszego stylu życia, odżywiania i oczywiście aktywności fizycznej.

„Zdrowie może być dla Ciebie niczym ale pamiętaj, że wszystko jest niczym bez zdrowia” - Hipokrates
2 komentarze:

  1. Moje zainteresowanie zdrowym stylem życia i ziołolecznictwem rozpoczęło się od książki ks. Czesława Klimuszko "Powróćmy do ziół", która jest w moim domu już od kilku pokoleń...moja babcia i mama czasami się wspierały jego "ziołowymi sposobami" na różne schorzenia:)Ja skorzystałam z nich raz, gdy nie znalazłam pomocy u lekarzy specjalistów i okazały się niezwykle skuteczne!:)od tej pory jestem im wierna, choć wiadomo, ze nie zastąpią one całkowicie normalnej medycyny...to jednak doskonale pomagają nam uodpornić organizm przy walce z chorobą. Natrafiłam tez na kilka ciekawych starych (z lat 60-tych, 70-tych)książek dotyczących odżywiania i stylu życia...i widzę ,że pewne spostrzeżenia naukowców sprawdzają się doskonale i dzisiaj. A nawet musimy powrócić do tych zapomnianych już i ważnych zasad zdrowego funkcjonowania w przyrodzie:) Pozdrawiam:)paprotka

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowa dieta , szkoda że mnie ją tak trudno zachować.To bardzo ciężkie gdy wszytko kusi a najbardziej to co niezdrowe.Obiecałam sobie już 1000 razy że się ograniczę i ciągle nic.Myślę że silna wola dla osób które tak łatwo ulegają niezdrowym przekąską jest bardzo ważna :)

    http://naturalniepienkna.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły