środa, 23 listopada 2011

Jeśli przejdziesz obok tego obojętnie to oznacza, że zaliczasz się do 80% niemyślących i zmanipulowanych konsumentów

Refleksja…
Ostry tytuł tego artykułu ma swoje uzasadnienie, a uzasadnieniem tym są przerażające statystyki obok których nie można przejść obojętnie. Z roku na rok coraz większa ilość mieszkańców tzw. krajów cywilizowanych choruje na coraz więcej chorób. Skąd się one biorą? Moim zdaniem jedną z głównych przyczyn ich wszystkich jest chemia (konserwanty) w jedzeniu oraz GMO (Żywność Genetycznie Modyfikowana).
W XXI wieku ilość chorób rośnie lawinowo! To już nie są żarty, proszę obudźcie się i zacznijcie działać! Czytajcie skład kupowanych produktów, przestańcie kupować produkty zawierające konserwanty i inne świństwa, które Korporacje dodają do naszej żywności. Spójrzcie prawdzie w oczy, obecne jedzenie, Cola, Fanta, smakowe jogurty, białe pieczywo, biały ryż, konserwanty, kupne sałatki, śledzie w plastikowych opakowaniach, nawet Kubusie i jedzenie w słoiczkach dla dzieci są nafaszerowane szkodliwymi substancjami.

Ludzie myślący, dietetycy i zwolennicy zdrowego odżywiania biją na alarm. Musicie uświadomić sobie, że za dolegliwości wasze i waszych dzieci (m.in. cukrzycę, trądzik, raka, wrzody, hemoroidy, nadciśnienie, zawały, nadpobudliwość, bezsenność, osłabienie organizmu, nerwicę, bezpłodność) w znacznym stopniu są odpowiedzialne produkty, które spece od marketingu nazwali jedzeniem. Mam tu na myśli większość produktów kupowanych w sklepach spożywczych, takich jak: chipsy, batoniki, białe pieczywo i ogólnie wszystko co zawiera w sobie E dodatki (konserwanty) oraz wszystko to co jest genetycznie modyfikowane.
Wybrane statystyki…

BEZPŁODNOŚĆ
Co piąta para nie może się doczekać potomstwa, ponieważ przynajmniej jedno z partnerów ma kłopoty z płodnością. Problem niepłodnosci dotyka milionów Polaków. W skali światowej dramat ten dotyka 10 % par, w Europie ten odsetek sięga aż 18%! Z roku na rok osób mających problemy z bezpłodnością oraz z samą seksualnością (normalnym wzwodem i wytryskiem) jest coraz więcej. Problem tkwi w tym, że zamiast bić na alarm i edukować społeczeństwo w kwestiach zdrowotnych, tłumaczyć jakie pokarmy szkodzą, a jakie pomagają telewizja oferuje nam wysyp reklam z różnego rodzaju chemicznymi środkami na potencję (Witasterol, Viagra itp. szajs). Niestety większość osób woli łykać tabletki i cieszyć się (chwilowo) seksem kosztem zdrowej wątroby, nerek i innych narządów wewnętrznych. Tu koło się zamyka. Na drugim filmie są przedstawione fakty, które dowodzą, ze konserwanty w jedzeniu są przyczyną chorób natury seksualnej (bezpłodności itp.). Tak więc ludzie jedzą zatrute jedzenie, które im szkodzi i potem kupują produkty farmaceutyczne, które bardziej szkodzą niż pomagają. Najlepiej wychodzą na tym koncerny farmaceutyczne oraz producenci jedzenia z chemicznymi dodatkami.CUKRZYCA
Według WHO cukrzyca, uznana już za chorobę społeczną, jest jednym z najgroźniejszych schorzeń cywilizacyjnych. Lekarze alarmują, że rozprzestrzeniająca się w bardzo szybkim tempie choroba, może stać się epidemią XXI wieku. Związane z nią groźne powikłania są coraz częstszymi przyczynami zgonów. Do tej pory w Polsce cukrzyca zaatakowała blisko 2 mln Polaków, jednak zdaniem lekarzy, cierpi na nią wiele (i coraz więcej) osób, które mogą jeszcze o tym nie wiedzieć, ponieważ cukrzyca przez wiele lat swojego przebiegu może nie dawać żadnych objawów. Szacuje się, że liczba diabetyków podwaja się co około 15 lat.


ZABURZENIA PSYCHICZNE
Choroby psychiczne dotykają co czwartego człowieka. Na całym świecie co czwarty człowiek w pewnym momencie swojego życia zostanie dotknięty zaburzeniem psychicznym lub neurologicznym. Około 450 milionów ludzi w tej chwili cierpi z tych właśnie powodów.


NERWICA i DEPRESJA
Depresja. Na świecie na tę chorobę cierpi już co 10-ty człowiek. Depresja jest choroba objawiającą się w sferze emocjonalnej. Mogą towarzyszyć jej (zwłaszcza w stadium zaawansowanym) dolegliwości cielesne: bóle serca i żołądka, suchość w ustach, a także bóle głowy i pleców, co może trwać miesiącami. Depresja atakuje przede wszystkim ludzi w wieku 40-60 lat. Choroba ta coraz częściej atakuje także ludzi młodych. Według danych statystycznych, depresji ulega trzy razy więcej kobiet niż mężczyzn. Jej emocjonalne objawy to; niezdolność do odczuwania przyjemności, brak radości życia, negatywne widzenie świata, brak zaufania do otoczenia, skłonność do izolacji, napady lęku bez przyczyny itp.
Nerwica jest tylko jedna ale często atakuje różne organy wewnętrzne. Jedni mają problemy ze snem, a inni są nadpobudliwi i cierpią na dolegliwości trawienne. Pocieszające jest, że u wszystkich przyczyna nerwicy jest najczęściej taka sama, a jest nią niedobór niektórych witamin oraz brak życiowego optymizmu i zbytnie przejmowanie się wszystkim. U osób cierpiących na tą chorobę najczęściej stwierdza się niedobór witamin B1 oraz B2 dlatego warto zawczasu zadbać o ich obecność w naszej diecie.


NAJCZĘSTSZE CHOROBY NOWOTWOROWE W POLSCE (dane z 1996r)
Rodzaj nowotworu, Liczba zachorowań, Liczba zgonów
Rak płuc 19 738, 18 295
Rak jelita grubego i odbytnicy 9 295, 6 885
Rak piersi 8 416, 4 381
Rak macicy 6 761, 2 752
Rak nerki 3 380, 2 124
Rak trzustki 3 368, 3 528
Rak pęcherza 3 601, 2 120
Rak prostaty 2 990, 2 267
Rak jajnika 2 982, 1 880
Białaczka 1 949, 1889
Czerniak złośliwy 1 280, 719
Chłoniak nieziarniczy 852, 455


I pomyśleć, że większość z tych chorób by zniknęła gdyby ludzie czytali skład kupowanych produktów i troszczyli się o swoją dietę. Czy myślenie i rozsądek są aż tak trudne?Fragmenty filmu „Jedzenie ostateczny sekret…” pokazujące jak bardzo jesteśmy truci:
„(…) Przed Trybunałem Norymberskim wyszło na jaw, że naziści dodawali fluorek sodu do zapasów wody w obozach pracy i obozach śmierci, by sprawić, aby populacja była bardziej posłuszna i podatna na kontrolę (…) Przyznają się, że jedna cząsteczka fluorku sodu na milion bardziej niż podwaja szansę raka kości u chłopców i mężczyzn. Kiedy opinia publiczna zaczęła się edukować w ciągu kilku ostatnich dekad, odpowiedzią przemysłu państwowego było nie tylko umieszczenie tego w wodzie, ale rozpoczęcie dodawania tego do tysięcy produktów: jak woda dla niemowląt, która jest wymieszana z ich receptą. Zaczęli dodawać tak wiele jak 900 cząstek na milion w takich rzeczach jak jajka w proszku (…)”.

„(…) Powoduje to zmniejszenie ilorazu inteligencji. Zwiększa bezpłodność. (…) jest dodawane do tak wielu artykułów codziennego użytku, które spożywamy (…)”.

To jest epidemia. Ilość plemników u mężczyzn w zachodnim świecie spada (…)”.

Pisząc ten artykuł skorzystałem z:

Polacy a choroby cywilizacyjne - http://www.choroby.senior.pl/78,0,Polacy-a-choroby-cywilizacyjne,3181.html

Bezpłodność i niepłodność – choroby cywilizacyjne XXI wieku - http://www.familie.pl/artykul/Bezplodnosc-i-nieplodnosc-choroby-cywilizacyjne-XXI-wieku,1069.html

Choroby cywilizacyjne XXI wieku - http://www.publikacje.hdwao.pl/choroby_cywilizacyjne_XXI_wieku.php

Cukrzyca - choroba cywilizacyjna naszych czasów
- http://mediweb.pl/drugs/wyswietl.php?id=1443

Dlaczego męczą nas choroby cywilizacyjne? - http://galaktykazdrowia.blogspot.com/2011/01/dlaczego-mecza-nas-choroby.html

Jak zapobiegać i leczyć nerwicę - http://galaktykazdrowia.blogspot.com/2011/02/jak-zapobiegac-i-leczyc-nerwice.html

Jedzenie pomaga stłumić agresję? - http://galaktykazdrowia.blogspot.com/2011/02/jedzenie-pomaga-stumic-agresje.html

9 komentarzy:

 1. Warto poszukać też artykułów, które nie jadą po emocjach, ale są wyważone i starają się przedstawić fakty w nie zarażać emocjami. W wolnej chwili poszperam w podanych źródłach, może będzie tam coś takiego :) Dobrze, że takie materiały jak ten się pojawiają, oby dotarły do choć jednej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już kiedyś się zainteresowałam tym co jem. Oglądając filmiki i czytając artykuły, dostawałam gęsiej skórki. Jestem przerażona tym co się dzieje w sektorze żywności, bo wiem czemu ma się to przysłużyć. Z moim M doszliśmy do wniosku, że jedyną nadzieją byłoby życie na uboczu, zajęcie się rolnictwem, hodowlą zwierząt i wytwarzaniem samemu konfitur, masła, serów, wędlin itd. Jednakże człowiek jest wygodny (tego nas ciągle uczą), więc to trochę nierealne ;) W miarę możliwości $ czytamy składy i wybieramy te zdrowsze, mniej chemiczne produkty.

  Nie wiem czy zauważyliście, ale do tego co jest naprawdę zabójcze dla naszego organizmu, przyzwyczajamy się najbardziej. Coca Cola i inne napoje kolorowe, Mc Donald i inne fast foody, słodycze ... to wszystko smakuje tak dobrze, że ciągle chcemy więcej. Czytałam też ciekawy artykuł o "smakach dzieciństwa".

  OdpowiedzUsuń
 3. O dziwo, ja również STARAM się jeść zdrowo, żywność nie przetworzoną. Pytanie, które mnie w tym wszystkim najbardziej niepokoi - czy jesteśmy w stanie jeść jeszcze w sposób absolutnie zdrowy? Czy gleba, na której uprawiane są warzywa i inne rośliny nie jest już zbyt bardzo zanieczyszczona?

  OdpowiedzUsuń
 4. Powoli i stopniowo eliminuję poszczególne produkty,coli nigdy nie piłam,fast foodów czy chipsów nie jadłam od lat,ale ciężko jest znaleźć dobre produkty na co dzień.Staram się i zawsze czytam skład,albo kupuję znane mi już produkty.Liczę,że to co robię chociaż trochę pomoże mi i mojej rodzinie.Przerażające jest to,że mnóstwo ludzi wciąż zasuwa do McDonalda i tym podobnych..
  Ciekawy wpis.Wierzę że większość nowotworów bierze się z bezmyślnej konsumpcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z życia wzięte.

  Klient częstuje mnie papierosem.
  Odmawiam.
  -Nie, dziękuję, nie palę .
  -A co chce Pani zdrowo umrzeć ?

  :-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie dowcip.
  Tak było naprawdę :-)
  Nie umiem opowiadać dowcipów.

  Masz rację.
  Palenie szkodzi zdrowiu,
  dlatego ja nie palę.

  Ale czy jestem w stanie ustrzec się przed czymkolwiek ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Problem w tym,
  że zdecydowana większość roślin to już GMO.
  Nasiona wysiewane na działkach to nie wiadomo co.
  O sklepach nie mówmy.
  A więc mamy wpływ na swoje odżywianie czy nie ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Siedząc w temacie zdrowia wiesz na ten temat więcej niż ja.

  Ja nie chcę nikogo do niczego przekonywać,
  tylko pytam experta, co myśli na dany temat.

  Tak czy nie ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Filmy już kiedyś oglądałam i mnie obudziły. Statystyki biją na alarm.

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły