sobota, 21 kwietnia 2012

Przeczytaj, obejrzyj i dołącz do grona konsumentów, którzy wybudzili się z „MATRIXA”

Nasze odżywianie bardziej zmieniło się przez ostatnie 50 lat niż przez poprzednie 10 000 lat. Szokujące prawda? Jakiś czas temu czytałem książkę żyjącego w XIX wieku ks. Sebastiana Kneippa. Ta wybitna postać na stałe wpisała się w historię Niemiec i szerzej Europy - Polska jako kraj za jego życia nie istniała. 

Kneipp w swojej książce pt: "Tak żyć potrzeba" pisał o dziwnych pigułkach i chemikaliach, które lekarze zaczęli przepisywać pacjentom. Podkreślał, że te specyfiki nie są tak skuteczne jak zioła, zdrowe odżywianie i prowadzenie zdrowego stylu życia. Do końca swoich dni nie potrafił zrozumieć dlaczego lekarze składający Przysięgę Hipokratesa (który jak na ironię był zwolennikiem medycyny naturalnej, a wiec i ziołolecznictwa), nie potrafił zrozumieć dlaczego lekarze odeszli od prawdziwej medycyny, która traktuje człowieka holistycznie (całościowo).

Gdyby Kneipp dziś wstał z grobu to zrozumiałby, że obserwował narodziny wielkiego przemysłu farmaceutycznego, który zdominował nasz świat w drugiej połowie XX wieku. Obecnie można śmiało postawić tezę, że Koncerny farmaceutyczne zniewoliły ludzką świadomość. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można żyć bez tabletek, a witaminy są w warzywach i owocach.

Szerzej rzecz ujmując możemy śmiało stwierdzić, że chemia (zarówno ta w jedzeniu, jak i ta, którą się opryskuje pola oraz ta, którą się karmi zwierzęta) zdominowała (czytaj zniewoliła) wszystkie tzw. kraje cywilizowane (a więc Polskę również). Chemia jest wszędzie, a o tym jaki jest jej wpływ na nasze zdrowie opowiada wiele filmów na youtube i nie tylko. 


"Przemysł nie chce żebyście wiedzieli prawdę o tym co jecie, bo gdybyście wiedzieli nie chcielibyście tego jeść" - cytat z poniższego filmu.


Kolejny cytat z filmu: "Mamy niewielką grupę międzynarodowych korporacji, które kontrolują cały obrót żywnością. Przejmują kontrolę nad żywnością od ziarna do supermarketu. Tu już nie chodzi o to co jemy. Tylko o to, co nam wolno powiedzieć i co nam wolno wiedzieć. Nie tylko nasze zdrowie narażone jest na szwank. Firmy nie chcą żeby farmerzy o tym mówili. Nie chcą żeby opowiedzieć tę historię". Ja na swoim blogu zawsze będę pisał prawdę. W Polsce jest jeszcze dużo małych gospodarstw, a przed GMO jako tako się jeszcze bronimy. Musimy powstrzymać Korporacje, supermarkety, fast foody itp., które niszczą nasze rodzime gospodarstwa i likwidują lokalny handel. Prawda jest taka, że wystarczy uświadomić ludziom jak to wszystko wygląda. Prawda nas wyzwoli, a do prawdy przybliża zdobywanie wiedzy, czytanie książek (blogów i stron internetowych) oraz oglądanie filmów takich jak ten:

Czekam na Wasze komentarze i pozdrawiam wszystkich czytelników mojego bloga :)Część 3 i 4 pokazują wzruszającą historię małego chłopca, który zaraził się bakterią E Coli. Zmarł 12 dni po zjedzeniu hamburgera... Może ten mocny przekaz do Was trafi.

2 komentarze:

  1. chętnie obejrzę film w wolnej chwili:) Ja na swoim blogu również chcę pisać o zdrowiu, bo tak samo tak jak ty uważam, że podstawą jest to co jemy, jak to sie mówi: Jesteś tym co jesz.
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)
    I oczywiście postaram się tutaj częściej zaglądać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba przebudzenia. Jesteśmy tego świadomi (uświadomieni), dobrze, że piszesz o tym wszystkim na swoim blogu. mi wciąz brak odwagi pisać u siebie.

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły