sobota, 23 czerwca 2012

Koniec z alergiami :)

Stefania Korżawska jest zielarką, która od jakiegoś czasu robi na mnie coraz większe wrażenie. Dzięki Niej zrozumiałem, że My Polacy powinniśmy jeść więcej gotowanych warzyw i owoców. Wiedzieliście, że osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie (trądzik, kichanie, alergie pokarmowe itp.) mają najczęściej zimne dłonie, zimne stopy i brakuje im energii do życia? Dzieje się tak ponieważ wnętrze takiej osoby jest zbyt wychłodzone, a co za tym idzie układ odpornościowy nie działa prawidłowo. Takie osoby często mylnie sądzą, że pomoże im tzw. dieta surowa, jedzą surówki, surową marchew i ciężkostrawne owoce (np. gruszki) ale zamiast wracać do zdrowia odczuwają coraz większy chłód. Do niedawna sam popełniałem podobne błędy, myślałem, że tzw. jedzenie zgodne z naturą (dużo surowych owoców i warzyw) jest zdrowe. Niestety myliłem się. Rację miała Stefania Korżawska, która często odwołuje się do św. Hildegardy z Bingen.

Czekam na Wasze komentarze i zapraszam na film ;)


Alergia - Drogowskazy zdrowia - porady - Odc 3 - Sezon I
4 komentarze:

 1. Zainteresował mnie ten wpis i nawet z ciekawością obejrzałam cały filmik. Interesujące, sama mam takie problemy, może warto byłoby zastosować się do tych rad i sprawdzić, czy mogą pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, ze nie ejstem alergiczka ;) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że w niektórych przypadkach to działa, ale robienie z tego zasady działania organizmu każdego człowieka, to jednak przesada. Dla mojego organizmu im więcej raw, tym więcej siły i lepsze radzenie sobie z alergią. Wychłodzenia organizmu nie ma. Ważne, żeby dostarczyć odpowiednią ilość węlgowodanów, sprawdza się 80/10/10. I nie zapominajmy o roli jaką przy alergiach odgrywa psychika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny filmik, bardzo przydatna wiedza dla mnie jako alergika. Nie ukrywam, że mam na temat moich alergii niemałą wiedzę, ale i tak stale szukam na nowych informacji, bo w walce z alergiami każda skuteczna "broń" jest na wagę złota.

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły