wtorek, 5 czerwca 2012

Wpływ diety na życie seksualne

„Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem.” – Hipokrates
 

Niewiele osób jest świadomych tego jak duży wpływ na jakość ludzkiego życia ma dieta. Zagoniony, robiący karierę człowiek XXI wieku "zapomniał" o naukach starożytnych medyków, którzy często mówili: „Jesteś tym co jesz” oraz „jesteś tym co pijesz”

Najnowsze badania udowadniają, że dzięki zdrowej diecie możemy nie tylko uniknąć lub zwalczyć wiele chorób cywilizacyjnych ale również poprawić jakość życia seksualnego. Warto spojrzeć prawdzie w oczy co trzecia para w Polsce nie może mieć dzieci, a winą obarcza się zanieczyszczenie środowiska oraz spożywanie tłustych, rafinowanych pokarmów z dużą ilością konserwantów i cukru.

Naukowcy odkryli już ponad 300 roślin, które maja pozytywny wpływ na życie seksualne oraz udowodnili (Jean Carper, Żywność twój cudowny lek, Poznań 2008, s. 383) że dieta wysokotłuszczowa może wpływać niekorzystnie na męskie hormony. Wiele osób często myśli, że spożywanie dużej ilości mięsa w Fast foodach (tak jak twardziele na amerykańskich filmach) obdarzy ich jakąś „super męskością”. Niestety badania naukowe mówią coś zupełnie innego. Spożywanie zbyt dużej ilości mięsa oraz pokarmów bogatych w tłuszcz ma negatywny wpływ na męskość. 

Seksualna profilaktyka:
Istnieje wiele pokarmów, które warto spożywać profilaktycznie – co zaowocuje w przyszłości ;) Naszym podstawowym eliksirem powinno być wszystko co zawiera witaminę C. Badania udowodniły, że niedobór tej witaminy może powodować poważne uszkodzenia jąder, doprowadzające do niedoboru i zaburzeń składu nasienia. Mimo wszystko nawet jeśli ktoś cierpi na bezpłodność, ma problemy seksualne itp. nie powinien się poddawać ponieważ wyniki badań są bardzo optymistyczne i mówią, że nasycenie organizmu witaminą C może przywrócić płodność!

Pomijając szczegóły związane z badaniami naukowymi (które znajdziecie w książce Jean Carper) przejdę od razu do ich ustaleń końcowych. Otóż stwierdzono, że witamina C działa korzystnie na nasienie, gdyż jest przeciwutleniaczem. Zabezpiecza plemniki przed atakami wolnych rodników i przywraca sprawność seksualną. Aby być zdrowym lub wyleczyć się z dolegliwości tego typu powinniśmy spożywać duże ilości warzyw i owoców każdego dnia, szczególnie paprykę i brokuły, jak najczęściej pić świeżo wyciśnięte soki z cytrusów, jeść cebulę, czosnek, truskawki i kalafior. 

Wniosek końcowy:
Niezależnie od stylu życia każdy powinien jeść pokarmy zawierające duże ilości Witaminy C! 

4 komentarze:

 1. hm.. ciekawe.. choć wiem, że witamina C pomaga w wielu chorobach (hehe choć oczywiście na ta w tabletkach:)), to nie wiedziałam, że też i na takie choroby. Fajny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 2. ___________________________________________________________________________
  SEKSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA W XXI WIEKU (wklejam przyjacielską notkę), A REALNA ENERGIA DLA KOMÓREK NERWOWYCH MÓZGU. ODŻYWIANIE CZŁOWIEKA: INFO (BIOLOGICZNA POMOC) *****

  IRL KRAKÓW:
  Kumulację naturalnej energii seksualnej uzyskujemy zwiększając znacznie spożycie tzw. GLUKOZY NATURALNEJ. Nasz organizm odzyskuje tj. pozyskuje tę energię z: ryżu, wszystkich kasz, warzyw strączkowych, a więc z fasoli, grochu oraz z soczewicy, również ze wszystkich owoców i pozostałych warzyw. Największą jednak koncentrację uzyskujemy w strukturze żywieniowej jaką stanowią: CHLEB TYPU KR-IRL, CHLEB NA OSTEOPOROZĘ-IRL, CHLEB NA OTYŁOŚĆ-IRL oraz tzw. CHLEB NA CUKRZYCĘ-IRL, jak również; CHLEB ANTYMIAŻDŻYCOWY-IRL. Kolejne przepisy to: CHLEB NA MENOPAUZĘ/ANDROPAUZĘ-IRL, CHLEB RYŻOWY-IRL, CHLEB ANTYNOWOTWOROWY-IRL, CHLEB NA NADCIŚNIENIE-IRL, a także CHLEB NA IMPOTENCJĘ-IRL. Przygotowanie takich produktów realizuje się poprzez gotowanie, a następnie pieczenie.

  TO TWORZY BEZSPRZECZNIE PRODUKT SILNIE ENERGETYCZNY:
  Tzw. koncentrat glukozowy. Wobec tego w seksie powinien być produktem jednoznacznie zalecanym. Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  PUENTA:
  Seks z energetycznymi tzw. NISKIMI WĘGLOWODANAMI TJ. DO 26% WZROSTU, stanowi życiowe biologiczne realia. Należy jednak wykluczyć ze swojego jadłospisu tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26,01% WZROSTU, niezdrowe dla człowieka.*****

  OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
  Każdy chleb wg opracowań IRL KRAKÓW tj. upieczone mini chlebki, mielimy (mikser) uzyskując tzw. okruszki czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem energii dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku / 24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego).

  PRZEPISY, zamieszczone są na stronie internetowej; *****
  Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL

  ___________________________________________________________________________

  OdpowiedzUsuń
 3. To powinien być odpowiedni motywator dla tych, którzy kiepsko się odżywiają. Da się zauważyć, że osoby żyjące na fast foodach, gazowanych napojach i zupkach z proszku są ogólnie ociężałe i bez energii.

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły