poniedziałek, 15 października 2012

Jak to jest z jogurtami? Szkodzą, czy pomagają?


Kanada: Danone zmienia komunikację marek Activia i DanActive po sprawie sądowej

Producent jogurtów Activia i DanActive w Kanadzie zgodził się zmienić oświadczenia zdrowotne dla tych dwóch produktów. Ma to miejsce po sprawie sądowej zapoczątkowanej w październiku 2009 roku, a zakończonej właśnie teraz w przypadku której zakwestionowano kwestie regulacji trawienia oraz poprawę sprawności immunologicznej.
Danone zgodził się wypłacić 1,7 mln dolarów lub od 15 dolarów do 50 dolarów w przeliczeniu na pojedynczego klienta osobom, które nabyły wspomniane produkty. Koncern zmieni także swoje komunikaty z ‘klinicznie udowodnione’ na inne mniej ryzykowne. Dodane będą także informacje dotyczące tego, że spożywanie w/w produktów powinno być częścią zbalansowanej diety i zdrowego stylu życia.
Poprosiliśmy polski oddział firmy Danone o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Na nasze pytanie odpowiedziała Ewa Zacharewicz, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i Komunikacji.„Oświadczenie
Dotyczące ugody zawartej przez spółkę Danone Inc. w Kanadzie
w sprawie pozwu zbiorowego złożonego 5 października 2009 roku

W ramach typowych zwyczajów rynkowych obowiązujących w Kanadzie spółka Danone Inc. zawarła w Kanadzie ugodę w sprawie złożonego 5 października 2009 roku pozwu zbiorowego dotyczącego reklamy produktów Activia i DanActive. Jednocześnie spółka stanowczo odrzuciła zarzut o jakiekolwiek działania niezgodne z prawem.

Ugoda dotyczy wyłącznie doprecyzowania sposobu komunikacji – spółka wprowadzi pewne zmiany w komunikacji na etykietach, opakowaniach i stronach internetowych produktów Activia i DanActive. Spółka Danone Inc. będzie nadal promowała zalety obu produktów zgodnie ze wszelkimi obowiązującymi przepisami kanadyjskiego prawa federalnego i prowincjonalnego.
Sprawa ta nie ma żadnego związku z komunikacją tych produktów w Polsce, która odbywa się zgodnie z polskimi i europejskimi regulacjami prawnymi.

Istotny jest fakt, że działanie Activii poparte jest wynikami 17 badań klinicznych, a działanie Actimela, wynikami 27 badań klinicznych, które opublikowano w międzynarodowych, cieszących się wysoką renomą pismach naukowych”
.ŹRÓDŁO:

6 komentarzy:

 1. Słyszłam, że jogurty, które rozpoczynają się od członu: Ac..., Bio... muszą mieć wyselekcjonowane szczepy bakterii. Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie pprzepadam za jogurtami. O prawidziwy jogurt niezwylke trudno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja staram się unikać nabiału w ogóle, w tym jogurtów właśnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja Danone'a nie mogę jeść. Jedyny jogurt, po którym mój organizm źle reaguje :D
  Ale inne jogurty też jem rzadko. Takie owocowe.
  Lubię jedynie naturalne z małej mleczarni - jakoś większe mam do nich zaufanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja jem nabiał, dzięki dobrym proporcjom, można nieźle schudnąć

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem do końca, co myśleć o skuteczności jogurtów w podnoszeniu odporności, ale moje dzieci dostają je raz dziennie odkąd skończyły 10 miesięcy, nie kupowane owocowe, ale naturalne do których dodaję owoce w domu, syn ma 4,5 roku, córka 2 lata i nigdy nie miały antybiotyku jeszcze, także coś w tym chyba jest... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły