sobota, 26 stycznia 2013

Wpływ srebra i złota na zdrowie

Od kiedy tylko sięgam pamięcią zawsze podobało mi się jak dziewczyny noszą ładne duże zegarki i szerokie bransolety. Ale dopiero niedawno uświadomiłem sobie, że noszenie zegarka z szeroką srebrną bransoletą ma pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Jestem tym faktem mile zaskoczony.
No ale wróćmy do początku. Jakiś czas temu napisałem artykuł pt: "Srebro zdrowie i luksus" podczas pisania, którego ta tematyka bardzo mnie wciągnęła. Podzieliłem się z Wami wówczas wiedzą o tym jak zdrowe jest srebro koloidalne.

Dziś chciałbym rozszerzyć ten temat. Otóż podczas lektury bardzo ciekawej książki prof. Zbigniewa Wiśniewskiego pt: "Nie ma chorób nieuleczalnych" natrafiłem na kilka ciekawych informacji, które się Wam spodobają - szczególnie płci pięknej :)

Zbigniew Wiśniewski w swojej książce opisuje m.in. zagadnienia związane z Medycyną Dalekiego Wschodu, w której najważniejsza jest energia Chi. Energia ta przepływa przez ludzkie ciało kanałami zwanymi meridianami. W uproszczeniu można powiedzieć, że jeśli przepływ energii Chi jest prawidłowy to wówczas cieszymy się doskonałym zdrowiem. Natomiast wszelkiego rodzaju zaburzenia energetyczne wywołują choroby. Istnieją 24 meridiany - po 12 na każdą stronę ciała.

Jednym ze sposobów leczenia zaburzeń energetycznych jest akupresura i akupunktura, które polega za wbijaniu igieł w celu odblokowania kanałów energetycznych. Inną równie skuteczną metodą zniwelowania blokady jest zakładanie na rękę lub nogę złotych, srebrnych lub miedzianych bransolet. Zakładając bransoletę doprowadzamy do zawirowań elektromagnetycznych, które uwalniają kryształki blokad z wnętrza np: zablokowanych kanałów w ręce co uwidacznia się w postaci sinej, zielonej, czy granatowej skóry pod bransoletką. Takie znaki na skórze są widocznym znakiem dowodzącym tego, że w organizmie występuje jakaś blokada energetyczna. Prof. Wiśniewski pisze, że noszenie pierścionków albo bransolet jest konieczne póki skóra nie wróci do prawidłowego, zdrowego wyglądu. 


Kilka ważnych wskazówek ze wspomnianej książki prof. Wiśniewskiego:

"Bransoletka noszona na przegubie lewej ręki przez mężczyznę powoduje obniżenie ciśnienia w jego organizmie natomiast noszona na prawej ręce podnosi je. Ponieważ kobieta ma odwrotną polaryzację jak mężczyzna bransoletka noszona na lewej ręce podnosi u niej ciśnienie natomiast noszona na prawej ręce obniża je".

"Metalowa bransoletka połączona z zegarkiem spełnia identyczną rolę jak bransoletka ozdobna. Jeśli na jednej ręce będziemy nosili zegarek, a na drugiej bransoletkę ozdobną ciśnienie będzie regulowane automatycznie".

"Podobne działanie występuje przy tzw. stawianiu baniek choremu na plecach. Bańki wyciągają chorobę poprzez podciśnienie wytworzone w nich spalanym spirytusem i przyłożonych do pleców chorego".

"Jeśli do pucharu srebrnego nalejemy wody, czy wina, to po upływie 12 godzin woda będzie absolutnie czysta, nie znajdziemy w niej żadnych bakterii, wirusów, czy innych pierwotniaków. W pucharze mianowicie zaszła reakcja chemiczna na poziomie atomowym, która oczywiście spowodowała śmierć mikroorganizmów".


Myślę, że ten post Was zaciekawi :) Kiedyś myślałem, że srebrna zastawa, złote puchary itp. są "szpanem". Dziś jednak uważam, że warto inwestować w metale szlachetne, pić ze złotych kielichów, jeść srebrnymi sztućcami. Panowie kupujcie swoim ukochanym srebrną i złotą biżuterię. Wasze drugie połówki będą dzięki temu szczęśliwsze i zdrowsze :)

2 komentarze:

  1. Zaciekawiło mnie to bardzo, już kiedyś czytałam na ten temat,ale tylko zdawkowe informacje. Postaram się dotrzeć do autorów, których polecasz. Dzięki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś w tym jest, odkąd noszę złotą obrączkę, na palcu środkowym znika mi łuszczyca oraz (o dziwo) zajady jeżeli się pojawią. Natomiast wystarczy dwa dni nie noszenia złotego pierścionka czy obrączki, pojawia się od razu sucha łuszcząca skóra. Skąd to się bierze???

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły