sobota, 30 marca 2013

Jak schudnąć po świętach

"Jak schudnąć po świętach" niedługo Święta Wielkanocne przeminą, a ten zwrot będzie jednym z najczęściej wpisywanych zwrotów w wyszukiwarkach. Osoby wpisujące te słowa trafią na wiele różnych stron, blogów oraz filmów na których spotkają się z różnymi radami, propozycjami kilku dniowej albo dłuższej diety albo wręcz z propozycjami głodówki. Jedno jest pewne wiele osób będzie chciało szybko stracić na wadze. A w "świecie zdrowia" szybko i radykalnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Moja rada jest o wiele prostsza. Myślę, że Was mile zaskoczę. Otóż uważam, że najlepszym wyjściem jest dojedzenie świątecznych ciast i innych smakołyków bez wprowadzania radykalnych zmian do swojego stylu życia. Spójrzmy prawdzie w oczy krótka i radykalna dieta może tylko zaszkodzić, a chodzenie przez tydzień albo dwa na siłownie, a potem zaprzestanie ćwiczeń nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli uprawiać sport to cały czas i regularnie, a jeśli stosować dietę to na wiele lat (w domyśle do końca życia). Sport to nie żarty, a siłownia i kilkudniowe męczarnie, a potem radykalne przerwanie treningów nie są dobre dla mięśni i ogólnie dla zdrowia.

Po prostu stopniowo wracajcie do swoich przedświątecznych, codziennych nawyków żywieniowych. A jeśli chcecie być zdrowsi to z czasem stopniowo zmieniajcie swoją dietę i styl życia. Stopniowo wykluczajcie ze swojej diety słodkie gazowane napoje pełne chemii i konserwantów. Zastąpcie je niegazowaną wodą mineralną (koniecznie taką z napisem mineralna, źródlanej nie polecam). odpowiedź na pytanie dlaczego znajdziecie w moim starym poście: "Wpływ różnych napojów na zdrowie człowieka"

Ważnym krokiem (aczkolwiek odradzam radykalizm) jest stosowanie zasady NIE zapijania do jedzenia. Zasada mówi, że płyny powinno się pić kilka minut przed albo 30-60 minut po jedzeniu. Wiadomo jednak, że zasady są zasadami, a w życiu bywa różnie dlatego starajcie się po prostu nie zapijać jedzenia, pogryźcie, przełknijcie i jeśli musicie to dpoiero pijcie. Wbrew pozorom ten prosty sposób pomoże Wam schudnąć i poprawi Wasz metabolizm. Zapewniam Was, że warto się przestawić i NIE zapijać do jedzenia.


Zachęcam do przeczytania wywiadu z prof. Michałem Tombakiem: O innych zasadach, które warto stopniowo wprowadzać do swojego życia wielokrotnie pisałem. Optymizm, uśmiech i umiejętność cieszenia się każdą chwilą życia to oczywiście podstawa i fundament Zdrowia. Poza tym warto zapoznać się z zasadami prawidłowego łączenia pokarmów (kliknij) oraz wewnętrznego oczyszczania organizmu (kliknij).

Bardzo ważne w prowadzeniu zdrowego stylu życia jest pieczywo. Chleb jest pokarmem, który jemy najczęściej dlatego powinien on być zdrowy i bogaty w witaminy. Wiele ciekawych informacji na ten temat znajdziecie w artykule "Zdrowy chleb" (kliknij).


1 komentarz:

Popularne artykuły