środa, 17 kwietnia 2013

Z taką obrończynią żadna choroba nie będzie Wam straszna


Świat, który nas otacza, jedzenie, które spożywamy, powietrze, którym oddychamy dostarczają nam wielu dobrych i złych wojowników. Dobrzy wojownicy, m.in. witaminy, makro i mikroelementy toczą nieustanny bój z ze złymi bakteriami, wirusami i innymi szkodnikami, którzy atakują organizmy wielu osób. Dziś chciałbym wam zaprezentować wojowniczkę, która może przechylić szalę w tym boju, wojowniczka ta jest w stanie zadać ostateczny cios wrogom naszego organizmu.
 
Telewizja na jej temat milczy, a pamiętają tylko osoby starsze i interesujące się zdrowiem. Znajdziemy ją na półkach z żywnością ekologiczną. Jest znana ze swoich wszechstronnych właściwości, działa antybakteryjnie, przeciwbólowo, przeciwwrzodowo, przeciwgrzybiczno, przeciwciśnieniowo, przeciwskurczowo, przeciwwirusowo, chroni wątrobę oraz nerki i w przeciwieństwie do farmaceutyków nie powoduje efektów ubocznych. Jest to nasiono, które zdecydowanie możemy nazwać "cudownym lekiem", a lek ten w medycynie ludowej nosi nazwę czarnuszka siewna. Czarnuszka siewna ma w sobie tyle uzdrawiających właściwości, że drżą przed nią komórki nowotworowe, a bakterie i wirusy pocą się ze strachu. 

Cukrzyca i przewlekłe zapalenia nie mają z nią szans. Czarnuszka siewna jest jak Herkules oczyszczający stajnię Augiasza, wyczyści z brudów cały organizm, żadna szkodząca zdrowiu bakteria nie ostanie się na polu bitwy. A co będzie jeśli połączymy moc czarnuszki siewnej z czosnkiem i zdrową dietą? Opcji tej jak diabeł święconej wody boją się Koncerny farmaceutyczne ponieważ byśmy mogli przestać chorować co się nie opłaca nikomu (z wyjątkiem nas). A jednak ja będę was namawiał kochani czytelnicy i piękne czytelniczki zaufajcie tej dzielnej wojowniczce, sięgnijcie po czarnuszkę siewną!

Czarny kminek zwany w medycynie ludowej czarnuszką siewną od setek lat jest uważany za "lekarstwo na wszystkie choroby oprócz śmierci". Czarnuszkę siewną przez wieki stosowano jako zioło i ludowe remedium. Jej długotrwałe spożywanie łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa, zwalcza infekcję pałeczką Helicobacter pylori (H. pylori), wspomaga leczenie cukrzycy typu 2, łagodzi objawy astmy, obniża ciśnienie krwi oraz zapobiega napadom padaczkowym.

Czarnuszka siewna charakteryzuje się ostrym smakiem, można nią posypywać jedzenie, a olej z czarnuszki może być dodawany do sałatek. Na Bliskim Wschodzie czarnuszka siewna jest od wieków nazywana najpotężniejszym ziołem antyrakowym. Badania przytoczone przez czasopismo Nexus wykazały, że regularne spożywanie czarnuszki siewnej może zahamować wzrost i rozprzestrzenianie się komórek raka jelita grubego.


Źródła:
"Czarnuszka Siewna - cudowny lek na wszystko" - artykuł [w:] czasopismo Nexus, nr 2, marzec-kwiecień 2013, s. 9.


Polecam artykuły i rozmowy na temat czarnuszki siewnej:

Czarnuszka dobra na wszystko - http://dooktor.pl/artykuly-medyczne/...

Czarnuszka siewna - http://www.zdronet.pl/czarnuszka-siewna...

Czarnuszka siewna - czy naprawdę powiększa piersi? - http://f.kafeteria.pl/...

Czarnuszka siewna / Czarny kminek (Nigella Sativa) - http://forum.gazeta.pl/forum...
 

2 komentarze:

  1. Dziękuję , bardzo cenna informacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam również olej z czarnuszki albo kaps Alerbon, firma Bonimed.

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły