wtorek, 30 lipca 2013

Kosmetyki powodujące raka piersi i jąder

Dziś kilka razy słyszałem w TV o wynikach badań niemieckich naukowców, którzy pod lupę wzięli kosmetyki (perfumy, szampony do włosów, mydła i wiele innych). Wyniki badań są zatrważające ponieważ potwierdzają to czego niektórzy się domyślali. Otóż okazało się, że parabeny substancje konserwujące dodawane do wielu kosmetyków (oraz do żywności) są rakotwórcze (przyczyniają się do występowania m.in. raka piersi  i raka jąder). Naukowcy twierdzą, że osoby, które często stosują kosmetyki z parabenami mają duże szanse na stanie się ludźmi bezpłodnymi. Warto o tym pamiętać i uświadamiać statystycznego Kowalskiego, który robi zakupy w zagranicznych supermarketach (a co za tym idzie przyczynia się do upadku polskiego handlu i zwiększenia w Polsce bezrobocia) kupuje tanie kosmetyki i tanią "bogatą" w konserwanty żywność. A potem Kowalski płacze i pyta "Boże za co mnie tak karzesz?", "Boże ja nie chcę umierać na raka!". No cóż Panie Kowalski trzeba było myśleć i czytać skład kupowanych produktów. W tym systemie każdy musi sam umieć o siebie zadbać.

Parabeny
No ale wróćmy do meritum. Parabeny znajdują się w składzie większości kosmetyków łatwo przedostają się do naszego ciała. "Estry parabenów są powszechnie stosowane jako konserwanty w rozmaitych produktach higieny osobistej, żywności oraz farmaceutykach. Badania potwierdzają, że takie ich rozpowszechnienie sprawia, iż substancje te są obecne w organizmach większości ludzi. I tak Amerykanie wykryli je w moczu ponad 90% osób z ogólnej populacji; duńscy naukowcy – w moczu blisko 100% przebadanych mężczyzn, a Hiszpanie – w moczu 100% przebadanych ciężarnych oraz dzieci. W 2011 roku norwescy naukowcy poinformowali, że parabeny są obecne we krwi 60% osób z ogólnej populacji oraz że ma to silny związek ze stosowaniem kosmetyków. Pojawiły się też doniesienia o obecności tych związków w mleku karmiących matek oraz nasieniu.

Organizacje konsumenckie ostrzegają przed bezmyślnym stosowaniem każdego dnia dziesiątek kosmetyków bez czytania ich listy składników" - źródło.


Lista szkodliwych

dla zdrowia kosmetyków

Ciekawe filmy o tym jakie kosmetyki są zdrowe, a 

których powinno się unikać:

4 komentarze:

  1. Bardzo fajny wpis. Ja się spotkałam właśnie ostatnio z tym, że część producentów już zaczyna pisać, że produkt jest bez parabenów.

    OdpowiedzUsuń
  2. takie artykuły powinny powstawać na szeroką skalę i to szczególnie powinny zostać skierowane do kobiet,bo to one smarują się balsamami, kremami, żelami, podkładami,pudrami ... masakra, jak sobie o tym pomyślę. sama zresztą nakładałam na siebie kilogramy tych toksyn, na szczęście kiedyś trafiłam na ten blog i jeszcze cudownych diet.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedyś czytałam książkę , że zawarte aluminium w antyperspirantach wykazuje działanie nowotworowe od tej pory nie używam tego kosmetyku . Natomiast nie mogę rozstać się z kremem do rąk i stóp . Hmmm myślałam , ż eby zamienić to na olejek rycynowy ale jakoś nie mogę się skusić

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły