sobota, 10 sierpnia 2013

Cudowne pigułki na każdą chorobę!

Moja opowieść będzie pasowała do prezentowanych poniżej filmów. Otóż kiedyś w aptece byłem świadkiem rozmowy starszego aptekarza z młodą dziewczyną. Postaram się odtworzyć z pamięci ich konwersację:

Dziewczyna: Chciałabym kupić coś dla babci [albo cioci lub mamy nie pamiętam dokładnie bo ta rozmowa odbyła się kilka miesięcy temu] na wypadanie włosów.

Aptekarz: Ten lek będzie odpowiedni.

Dziewczyna: Babci włosy strasznie zaczęły wypadać i chciałabym ją z tego wyleczyć.

Aptekarz: wie Pani mi się wydaje, że ten lek naprawdę pomoże.

Dziewczyna: A jak długo babcia musi brać te tabletki? Tzn. po jakim czasie będzie już zdrowa i włosy nie będą wypadały?

Aptekarz: Proszę pani żeby włosy nie wypadały to trzeba stosować zdrowy tryb życia. Tabletki działają tak długo jak się je bierze. Jeśli chce pani, żeby włosy babci nie wypadały przez 6 miesięcy to niech babcia łyka te tabletki przez 6 miesięcy. A jeśli mają jej nie wypadać do końca życia to niech je łyka do końca życia. Tak to jest proszę Pani skonstruowane, że działa póki się łyka, leczy ale nigdy do końca nie wyleczy. 


Lubię tego aptekarza, często jak stoję w kolejce w aptece (rodzina czasem mnie po coś wysyła; sam z apteki łykam tylko naturalne witaminki np. drożdże piwne) to nasłuchuję czy nie powie czegoś ciekawego. Aptekarz ten dobrze wie jak koncerny farmaceutyczne naciągają ludzi.3 komentarze:

  1. O tak! Ściemniać to potrafią! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przykre jest to jak ludzie oszukują siebie na wzajem dla pieniędzy, dotyczy to każdej branży

    OdpowiedzUsuń
  3. Tabletki są już chyba na wszystko :(

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły