środa, 23 października 2013

Telewizja - Masowa Kontrola Umysłu [Warto to wiedzieć!]

Największa i najgłupsza część społeczeństwa. Huxley ("Nowy wspaniały świat") nazywał ich gammami i deltami, a Orwell ("Rok 1984") mówił, że są to prole. W obu przypadkach mamy do czynienia ze zmanipulowanymi masami, które ślepo wierzą w przekaz medialny. Masy ludzi, którzy myślą, że są wolni są tak naprawdę kontrolowane (zahipnotyzowane) przez garstkę.Nie pytaj kiedy wizje Huxleya lub Orwella się spełnią. Nie pytaj, bo nie warto. Te wizje już się spełniają! Rozejrzyj się dookoła. Od kiedy powstały gimnazja młodzież stopniowo zatraca zdolność mówienia pełnymi zdaniami, pisania długich wypracowań, czytania ze zrozumieniem grubych książek. Młodzi ludzie wychowani na testach często są podatni na manipulację, a przy piwie nie potrafią dyskutować na trudne tematy (moda, koncerty i sport są często ich intelektualnym szczytem).
Cytaty filmu:

 "Ostateczna kontrola, to kontrola ludzi poza ich świadomością tego, że są kontrolowani. Telewizja jest tu zasadniczym tego przykładem".

"Zwróć uwagę na wyraz twarzy dzieci i młodzieży podczas oglądania telewizji. Ich wyraz twarzy jest otępiały, są w transie, są w stanie hipnozy".


"Oni nie chcą abyś myślał zbyt wiele. To dlatego nasz kraj i cały świat jest tak intensywnie zaśmiecany rozrywką, masmediami, widowiskami telewizyjnymi, parkami rozrywki, narkotykami, alkoholem, czy jakąkolwiek formą zabawy, po to by ludzki umysł utrzymać w stanie nieustającej zabawy, żebyś przypadkiem, zbyt intensywnie myśląc, nie stanął na drodze ważnym ludziom".

1 komentarz:

  1. Dokładnie! Nie na darmo ludzie nazywają media 4 władzą. Tyle tylko, że, nie ma co ukrywać, wiedzą z tym, ale nic z tym nie robią i świadomie się ogłupiają :)

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły