wtorek, 11 lutego 2014

Uzdrowieni przez bursztyn

Zegarek z bursztynu
Jest wiele osób, którym pomógł kontakt z bursztynem. Poprzedni post poświęcony zdrowotnym właściwościom bursztynu spotkał się z dużym zainteresowaniem dlatego postanowiłem, że poszperam w wirtualnym świecie i poszukam osób, które powróciły do zdrowia dzięki bursztynowej biżuterii i bursztynowym nalewkom. Oto kilka przykładów, które udało mi się znaleźć:


1. Migrena: "Spotkałam się nad morzem z pewną uzdrowicielką. Ona mi doradziła, żeby nosić kamień bursztyn na szyi, że ma moc uzdrowicielską i do mojego temperamentu pasuje właśnie bursztyn. Czy to możliwe, że leczenie bursztynem jest skuteczne? Ja wcześniej nie wierzyłam, że takie coś może działać. Jednak ja nie mam już migren, które mnie męczyły od bardzo dawna. Czuje się o wiele lepiej". 

"Bursztyn można nawet pić, co likwiduje bóle głowy. Drobne kawałki bursztynu zalać oczywistym czystym spirytusem. Odstawić należy na 10 dni w ciepłe miejsce. Od czasu do czasu trzeba wstrząsnąć. Po tym czasie nalewka jest już gotowa. Po wyczerpaniu nalewki można rozdrobnić bursztyn i następnie zalać. Bursztyn trzeba zalewać tylko 2 razy" - źródło:  http://www.kfd.pl/leczenie-bursztynem-141727.html/#ixzz2t2oy6geZ2. Nadczynność tarczycy: "jak byłam dzieckiem, wykryto u mnie nadczynność tarczycy, która w dodatku ciągle się powiększała. Straszono mnie operacją, bo pomimo leczenia. I jakoś tak zaczęłam nosić korale z bursztynu takie nieoszlifowane i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy" - źródło:


3. "Bóle gardła, choroby tarczycy, infekcje dróg oddechowych, dolegliwości przewodu pokarmowego - dobrym sposobem jest zaszycie w materiale chustki lub szalika kawałków bursztynu i częste ich noszenie, a także biżuteria z bursztyny- korale, naszyjniki, wisiorki itp. z nieoszlifowanego bursztynu. Bolącą szyję warto nacierać rozgrzewającą nalewką bursztynową" - źródło: http://bursztyny.istore.pl/pl/static/bursztyn-w-medycynie-naturalnej.html


Ciekawostka o leczniczej mocy bursztynu:

Wiara w dobroczynne działanie bursztynu jest poparta wynikami badań naukowych.Odkryto, że kwas bursztynowy działa jak biostymulator - pobudza system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, jest środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym. Na bazie tego składnika wyrabia się maści i kremy na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia i podrażnienia skóry oraz na schorzenia oskrzeli, gardła i tarczycy. Kwas i olej uzyskane z bursztynu wykorzystywane są też przez przemysł kosmetyczny, gdyż niszczą wolne rodniki i bakterie oraz mają właściwości dezynfekujące, a także łagodzące skutki oparzeń i ukąszeń owadów. Z tych względów producenci prześcigają się w oferowaniu wciąż nowych pomysłów na wykorzystanie bursztynu - na rynku można dostać wypełnione bursztynem materace i poduszki, maty dla zwierząt, wkładki do butów z bursztynowym miałem, wsporniki pod plecy i szyję dla kierowców, bursztynowe kadzidełka i wiele innych tego typu przedmiotów.

Jak się więc okazuje, bursztyn z Bałtyku nieprzypadkowo przez całe tysiąclecia funkcjonował jako panaceum na bardzo wiele schorzeń. Taką legendą i uzasadnioną wiarą otoczony jest również w dniu dzisiejszym- źródło: http://www.jedzdobrze.pl/Watek/348/zdrowie_z_bursztynu
Przepis na bursztynową nalewkę
Rozkruszamy bursztyn (jantar) w moździerzu – 5 gram i zalewamy 96 procentowym spirytusem – 1/2 litra. Przechowujemy w ciepłym miejscu, wstrząsając co jakiś czas. Do użytku po dwóch tygodniach. Powinno się pić codziennie herbatę z trzema kroplami nalewki bursztynowej, która przeciwdziała przeziębieniom. Z kolei nacieranie piersi i pleców nalewką obniża temperaturę ciała. Bursztyn łagodzi arytmię serca, bóle głowy i dolegliwości krążeniowe
Czyż to nie wystarczające powody, aby po kolejnym sztormie czy silniejszym morskim wietrze wyruszyć na nadmorski spacer w poszukiwaniu bałtyckiego złota?

Źródło: BIO, 3/2011, str. 110-113, www.gazetakaszubska.pl 
Bursztyn - Amber Route
 gra komputerowa

"W zamierzchłych czasach, kiedy ludzkość nie znała jeszcze samolotów, kolei żelaznych ani ogromnych ciężarówek, a większą część ziem nad Wisłą porastały nieprzebrane puszcze i bory, kupieckie karawany przebijały się przez dziewicze ostępy w drodze po jeden z najcenniejszych skarbów antycznego świata –  bursztyn. Droga najeżona była oczywiście niebezpieczeństwami, z których bandyci stanowili najmniejszy problem. Starożytne ziemie kryły wówczas bowiem brukołaki, topielce, dziwożony, strzygi i wszelkiego rodzaju potworności tylko czekające na nieostrożnych podróżnych. W taki właśnie czas przenosi gracza Amber Route, karcianka polskiego studia Mobile Wings Interactive. 
- źródło: http://yourapps.info/reviews/amber-route-recenzja 
Koniecznie przeczytaj:


3 komentarze:

  1. Mam jakąś bransoletkę, ale do niczego mi nie pasuje. ;) Na moją tarczycę pewnie nie ma lekarstwa, po prostu jest tylko szczątek który nie wiadomo czy działa.

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe gdzie kupić taki zegarek , korale z bursztynu mam i własnie sobie o nich przypomniałam aby znowu zacząć je nosić , jednak są tak brzydkie że nadają się tylko pod sweter , oby zadziałały

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam maść bursztynową, można nią smarować chorą tarczycę.

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły