niedziela, 15 czerwca 2014

O zdrowiu słów kilka :)

Zdrowie to pojęcie rozumiane na różne sposoby. Jedni twierdzą, że jest to stan bez choroby, a w razie jej wystąpienia wystarczy odwiedzić lekarza, zażyć przepisany antybiotyk i żyć tak samo nie zmieniając niczego. Takie osoby często zapadają ponownie na tą samą chorobę.

Ja zaliczam się do ludzi, którzy patrzą na zdrowie nieco szerzej. Uważam, że zdrowie to nie tylko brak choroby ale również stan w którym jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni z życia. Według mnie zdrowy człowiek jest odporny na sezonowe przeziębienia, nie poddaje się chorobom cywilizacyjnym jest zadowolony z życia potrafi nawiązać kontakt z rówieśnikami i zapanować nad swoimi emocjami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to co jemy i pijemy ma wpływ na nasze zachowanie, stan emocjonalny itp. Jeśli jesteś osobą, która często kłóci się z innymi, odczuwa senność w ciągu dnia i nie potrafi się skoncentrować to prawdopodobnie wina leży po stronie twojej diety. 

Większość ludzi jest bardzo leniwa, nie czyta książek nie interesuje się sprawami publicznymi. Ktoś kiedyś powiedział, że masom (w starożytności nazywano takich ludzi plebsem) do szczęścia wystarczy tylko jedzenie i seks. Niestety jest w tym sporo prawdy. Większość ludzi nawet nie zastanawia się nad tym co jest zdrowe. Tylko nieliczni wiedzą czym są konserwanty i GMO.

Dlatego na swoim blogu postanowiłem pisać o zdrowiu i profilaktyce zdrowotnej. Dziękuję wszystkim, którzy czytają moje teksty od kilku ładnych lat. Blog miał swoje trudności, był atakowany ale ostatecznie jego adres i mój nick "Poszukiwacz Prawdy" zostały przywrócone. Jeśli przez te lata udało mi się zmienić na lepsze zachowanie choć jednej osoby to uznam  to za wielki sukces. 


Pozdrawiam wszystkich wiernych czytelników i wspaniałe czytelniczki :)

3 komentarze:

 1. Wszystko co napisałeś to szczera prawda. Smutno mi się robi na myśl, że tak wiele ludzi nawet z bliskiego otoczenia, ma tak mało zainteresowań i chęci do zrobienia "czegokolwiek", a wymówki, że po pracy nie mają już siły, to tylko wymówki, bo jeśli się chce - zawsze wszystko można.
  Życzę motywacji do dalszego prowadzenia bloga.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Dieta, sport i zdrowie

  ps. Co to były za ataki na twojego bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw miałem trudności z zalogowaniem się na swoje konto, ktoś się włamał i pozmieniał mi hasła. ostatecznie znajomy informatyk pomógł mi wszystko naprawić. Poza tym dostałem kilka maili z ostrzeżeniem, że poruszam na blogu niewygodne treści. Ostatecznie jakoś ciągnę dalej :)

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. To fakt, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rzeczywiście to co jemy i pijemy ma wpływ na to kim jesteśmy. I faktycznie większość ludzi nawet nie zastanawia się nad tym co jest zdrowe. Mało ludzie wie czym są konserwanty i GMO.

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły