piątek, 28 listopada 2014

Ćwiczenia brzuszno-miednicowe doskonałe na odchudzanie.

Zadaniem tych ćwiczeń jest aktywacja energii brzuszno-miednicowej oraz zwiększenie świadomości obszaru brzucha i miednicy. Poza tym ćwiczenia te zwiększają kontrolę obszaru anatomicznego krocza. Należy pamiętać, że strukturalną podstawą brzusznej siły i energii jest miednica i brzuch, złożony obszar, którego budowę najłatwiej można zrozumieć na przykładzie dwóch popularnych ćwiczeń: brzuszków oraz skłonów w pozycji siedzącej.

Ćwiczenia brzuszno - miednicowe są pewną drogą do osiągnięcia tego co jogini nazywają wewnętrzną siłą. Jeżeli energia w ramionach i barkach jest niewielka to silny brzuch może wam jej dodać, ale jeśli brzuch jest słaby, uważajcie, ponieważ nawet najsilniejsze ramiona i barki mogą was zawieść. Jako dobry przykład warto przytoczyć pamiętny pojedynek bokserski, w którym  Muhammad Ali walczył z George Foremanem 30 października 1974 roku. Ali wiedział, że stracił swój wigor tańcząc wokół ringu "jak motyl" i że prawdopodobnie nie wygra, jeżeli nie zastosuje niekonwencjonalnej taktyki. Podejrzewając, że Foreman nie będzie miał kondycji na długi pojedynek, Ali przygotował stalowy, lecz sprężysty brzuch, za pomocą tysięcy powtórzeń brzuszków i innych ćwiczeń brzusznych. Odwoływał się do tej sekretnej broni od początku pojedynku, wielokrotnie idąc do lin i pozwalając swojemu przeciwnikowi uderzać aż do wyczerpania. W ósmej rundzie nastąpiło zderzenie z rzeczywistością - Ali za pomocą kilku precyzyjnych uderzeń znokautował Foremana. 


"Nic tak nie niszczy organizmu, jak długotrwała fizyczna bezczynność" - Hipokrates

Ludzie żyjący w XXI wieku często są zestresowani, ich kości "strzelają", nerwy są zszargane. Sport, uśmiech, praca nad sobą są najskuteczniejszym lekarstwem na liczne tzw. choroby cywilizacyjne. Tylko od ciebie zależy, czy chcesz coś zmienić w swoim życiu na lepsze.

1 komentarz:

  1. Cytaty o brzuchu i barkach trafiony. Mysle, ze nie tylko dla dobrej sylwetki, ale wlasnie dla zdrowia powinnismy wykonywac cwiczenia :)

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły