czwartek, 5 lutego 2015

Afirmacje. Zmień swoje życie na lepsze.

O afirmacjach napisano już niejedną książkę. W Internecie znajdziecie bardzo dużo informacji na ten temat. Myślę, że większość z Was wie o co chodzi. Afirmacje są sposobem na zmianę nawyków myślowych. W ostatnim artykule pisałem o złości i pesymizmie. Przekonywałem Was, że negatywne myśli, przejmowanie się tym co mówią o Was inni, ciągły lęk itp. szkodzą zdrowiu zarówno ciała jak i duszy (psychiki). 

Dziś chciałbym dla odmiany zdradzić Wam kilka moich sposobów dzięki, którym zmieniłem swój sposób myślenia. Każdy kto czytał moje artykuły, zwłaszcza 

Jak pokonałem trądzik. Poznajcie moją historię wie, że kiedyś miałem problemy ze zdrowiem. bezgranicznie wierzyłem w antybiotyki przepisywane przez lekarzy, jadłem produkty z konserwantami, piłem cole i inne świństwa. To mnie niszczyło. No ale o tym już wiecie jeśli czytaliście np. wspomniany artykuł. 


Otóż bez afirmacji nic bym nie osiągnął. Afirmacje były moim pierwszym krokiem do przebudzenia. Owszem nigdy bym się o nich nie dowiedział gdyby nie książki prof. Michała Tombaka, Josepha Murphyego i wielu innych. Dzięki nim zrozumiałem jak ważne jest pozytywne myślenie oraz wewnętrzny spokój. Dziś trudno jest mnie wyprowadzić z równowagi. Jestem odporny na całe chamstwo, którego dookoła jest tak dużo. Jednakże nigdy nie osiągnąłbym takiego poziomu bez zmiany nawyków myślowych. Poniżej w kilku punktach postaram się Wam streścić zmiany, które w ostatnich latach pomogły mi dojść do miejsca, w którym jestem obecnie. Od Was zależy, czy coś z tego przeniesiecie do swojego życia.


Oto kilka moich rad:

1. Musicie zrozumieć, że wasze życie jest skarbem, o który powinniście dbać. Wszystkie negatywne myśli, złość, nienawiść, agresja szkodzą waszym narządom wewnętrznym i ostatecznie zaprowadzą Was przedwcześnie na cmentarz. Dlatego zacznijcie czytać na temat pozytywnego myślenia, gelotologii i afirmacji. W tym miejscu zachęcam do przeczytania artykułu: 
Medycyna psychosomatyczna. Czy uczucia mają wpływ na nasze zdrowie?

2. Codziennie powtarzaj sobie pozytywne afirmacje. Afirmacje są słowami, które można powtarzać głośno albo w myślach lub zapisywać na kartce. Ludzie niestety najczęściej wmawiają sobie tzw. afirmacje negatywne. Oto kilka przykładów: "pieniądze szczęścia nie dają", "nie zasługuję na to", "nie dam rady", "nigdy nie będzie mnie na to stać", "moje życie nie ma sensu", "to wszystko jej wina" itd. 

Znam wiele osób, które takie i podobne słowa wypowiadają jak mantrę każdego dnia. Z tego powodu chorują i są pesymistami, ciągle na wszystko narzekają. Jedynym ratunkiem dla takich ludzi (bez tego zmiana diety nic nie da) jest zmiana sposobu myślenia. Osoby takie powinny zacząć powtarzać (wmawiać sobie) pozytywne afirmacje. Każdy człowiek zasługuje na to żeby być kochanym, bogatym i zadowolonym z życia. Pieniądze dają szczęście, bez nich nie utrzymasz rodziny, nie kupisz jedzenia, nie kupisz książek, nie przeżyjesz żadnej przygody, nie pojedziesz w daleką podróż. Dzięki temu, że masz pieniądze i robisz zakupy napędzasz gospodarkę, a co za tym idzie przyczyniasz się do tworzenia nowych miejsc pracy. Dlatego raz na zawsze zrozum, że pieniądze są dobre i zasługujesz na to żeby być bogatą, wpływową osobą. 


3. Zawsze bądź optymistą i nie przejmuj się gadaniem innych ludzi. Nie myśl ciągle o tym, czy znajdziesz pracę, czy ludzie Cię lubią. Zamiast tego zacznij czytać o tym jak działa ludzka podświadomość - polecam książkę "Potęga podświadomości" Josepha Murphyego oraz film Sekret


4. Pamiętaj, że świat, w którym żyjesz od urodzenia narzuca Ci schematy myślenia. Jesteś kontrolowany od dzieciństwa. Zrozumienie tego jest pierwszym krokiem do przebudzenia. Od dzieciństwa system zmusza Cię do negatywnego myślenia. W programach telewizyjnych ciągle słyszysz dyskusje obrażających się wzajemnie polityków, a w serwisach informacyjnych serwuje się ludziom informacje negatywne o tym ile osób zginęło na drogach, o wojnach, chorobach i innych tragediach. Tym sposobem ludzie są bombardowani negatywnym myśleniem. Człowiek mądry, taki który się przebudził (nieliczne jednostki) jest odporny i nie pozwala sobie narzucić negatywnego schematu myślenia. Napisałem kiedyś artykuł pt. Optymizm, wiara i cuda, które zmienią Twoje Życiektóry chciałbym Ci w tym miejscu polecić. Przeczytaj go i zmień swoje życie.

2 komentarze:

  1. Afirmacje pomagają w osiągnięciu sukcesu i zmniejszeniu stresu. Na rozwojowców sporo o nich jest informacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super blog, pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły