sobota, 27 czerwca 2015

Komu zależy na tym żeby ludzie byli grubasami?

Do napisania dzisiejszego artykułu natchnął mnie post z portalu Jarka Kefira  kefir2010.wordpress.com...Poniższy artykuł pt.: "Czy plaga otyłości została zaplanowana?" nie wywołał we mnie wstrząsu ponieważ wiem o tym wszystkim od wielu lat. Już w moim artykule z 2012 r. pt.: "Jak pokonałem trądzik poznajcie moją historię" mogliście dowiedzieć się jak wyglądały moje początki świadomej walki o zdrowie. Tak więc nie będę po raz kolejny pisał o tym jak szkodliwe są konserwanty oraz GMO. Każdy kto chce dowiedzieć się jak być zdrowym może sięgnąć do moich artykułów, których na tym blogu nazbierała się spora ilość.
Artykuł:

Czy plaga otyłości została zaplanowana?

Cytuję: „Wg Gallupa, Ameryka jest bardziej otyła, aniżeli była wcześniej. Ale jak to może być możliwe? Przecież Amerykanie wydają oszałamiające 60 miliardów dolarów rocznie na programy utraty masy i produkty. Po dokładaniu wszelkich wysiłków, czasu i pieniędzy w utratę masy, nie powinniśmy być jednym z najzdrowszych narodów na całej planecie?
Smutne, prawda jest taka, że otyłość stała się narodową epidemią, jesteśmy znani na świecie ze sporych gabarytów. Czy może być coś więcej niż fakt, że jemy za dużo? Czy jest możliwe, że istnieje jakiś projekt, który ma na celu nas tuczyć?

Zanim do tego dojdziemy, spójrzmy na chłodne fakty:

– Narodowy wskaźnik otyłości jest największy ze wszech czasów i wynosi 27,7%. W 2013 r. wynosił 27,1%. Natomiast w 2008 r. znajdował się na poziomie 25,5%.
– Hawaje mają najniższy wskaźnik otyłości w całym kraju – 19%.
– Missisipi ma najwyższy wskaźnik otyłości w całym kraju – 35,2%.
– Pozostałe stany z haniebnej „dziesiątki” to Zachodnia Wirginia, Luizjana, Arkansas, Oklahoma, Alabama, Kentucky, Indiana, Iowa i Missouri.


Pamiętaj, te liczby dotyczą otyłości. Możesz mieć definitywnie nadwagę i nie kwalifikować się pod oficjalne kryteria „otyłości”. Wg CNN, 70% Amerykanów ma nadwagę. Powiedzenie, że mamy narodowy kryzys, jest dużym niedomówieniem.
Jednym z głównych powodów, dlaczego jesteśmy otyli, jest sposób, w jaki nasze jedzenie jest przygotowywane. Pokarmy amerykańskie są mocno przetworzone i dodawane są do nich składniki powodujące otyłość, jak cukier, czy syrop glukozowo-fruktozowy. Jest także dobrze udokumentowane, że niektóre składniki, które dodaje się do jedzenia, są bardzo uzależniające i sprawiają, że chcesz jeść więcej. W rzeczywistości, było mówione, że niektóre składniki są tak uzależniające, jak „opium”, „heroina” i „kokaina”.
Wielkie korporacje żywieniowe chcą, byśmy jedli jak najwięcej po to, by oni zarobili jak najwięcej pieniędzy. Niestety, posiadanie nadwagi nie kończy się na tym, że wyglądamy nie tak dobrze, jakbyśmy jej nie mieli. Gallup wyjaśnia, że jest mnóstwo problemów związanych z otyłością: „[Osoby te] są bardziej narażone na przewlekłe choroby, jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, depresja, cukrzyca, rak i zawał serca.”
Rak, zawał serca i cukrzyca to gigantyczne źródła zysków dla medycznego kartelu. Jeśli możesz w to uwierzyć, 100 miliardów dolarów zostało wydanych na leki na raka w samym 2014 r. Są więc ludzie, którzy obrzydliwie się bogacą na naszych nieszczęściach.

Co więcej, otyłość zabiera nam lata życia. Oto informacja z „Natural News”: „Opublikowane w czasopiśmie „The Lancet Diabetes & Endocrinology” badanie, porównując młodych, otyłych i nieotyłych mężczyzn, oraz młode, otyłe i nieotyłe kobiety, pokazuje nam, iż otyli mężczyźni stracili ok. 8,4 lat swojego życia w porównaniu do nieotyłych, a otyłe kobiety straciły ok. 6,1 lat swojego życia w porównaniu do nieotyłych.”
Więc dlaczego medyczny establishment nie pomoże nam stracić masę i utrzymać ją na odpowiednim poziomie? Cóż, jeśli wszyscy mielibyśmy odpowiednią masę, to straciliby oni ogromną sumę pieniędzy. Teraz, gdyby amerykański system opieki zdrowotnej był osobnym krajem, to byłby szóstą, największą gospodarką na świecie. Im bardziej chorzy jesteśmy, tym więcej pieniędzy oni zarabiają.
Oczywiście, jest ogromny „przemysł odchudzania”. Jak wspomniałem, w Ameryce jest wydawane 60 miliardów dolarów rocznie na różne programy utraty masy i produkty. Jeśli mielibyśmy odpowiednią masę, to nie potrzebowalibyśmy wydawać tych pieniędzy. Tragicznie, większość tych programów nie działa na dłuższą metę.

Oto, co odkryło badanie naukowe: „W końcu, doradztwo i produkty nie oferują praktycznie żadnego długoterminowego zwrotu z inwestycji – mierzonej, oczywiście, w utraconych kilogramach. Wg badania z 2006 r., opisanego w „The New England Journal of Medicine”, większość uczestników programów odchudzających „odzyskuje około 1/3 utraconej masy w ciągu następnego roku, a także wraca do wartości wyjściowej w przeciągu 3-5 lat”.”
Więc jakie jest rozwiązanie? Kluczem do sukcesu jest wybór zdrowego trybu życia, a nie jednorazowy wyczyn. Jeśli „pójdziesz na dietę”, a potem wrócisz do tego samego trybu życia, to wrócisz do punktu startowego. Dzięki internetowi istnieje wiele wspaniałych informacji zdrowotnych za darmo. Teraz masz być gotowy do dokonywania właściwych wyborów i trzymać się ich konsekwentnie”.


Źródła artykułu:

Plaga otyłości została zaplanowana?! „Koncerny bogacą się na nieszczęściu ludzi”

2 komentarze:

  1. Ostatnia fota porównująca kobitę do rogalika wymiata :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać jak respektuje ludność przykazania Boże,tragedia!!!!! ale pomijając wszystko Uważam,że człowiek żyjący mający swobodny dostęp do żywności nie powinnien(musi ) spożywać wszystko co oferuje nam rynek konsumencki.Jeżeli tak będziemy postępować to będzie dobrze i należy wyznaczyć sobie drogowskaz "chcę obchodzić w zdrowiu 100 Lat( setną rocznicę urodzin).Należy interesować się własnymi chorobami i ich zapobieganiu,leczeniu a nie liczyć na wyleczenie ze strony lekarzy/nie mogą wyleczyć !!!! jedynie tzw.zaleczyć.Wyleczenie 200 -stu ,400 pacjentów szpitala ( całego) oznacza jego upadłość.Tak jak sklep mięsny/ 2,4,7 dni nie przychodzi nikt to przygotowane wędliny i mięso zaśmierdza się a kilka takich powtórek doprowadza do likwidacji sklepu.Ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!! proszę opanujcie się zamiast do konowała zatroszcz się sam o swoje ciało.

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły