wtorek, 27 października 2015

Dlaczego kocham spacery

Stary kadr z jednego z moich spacerów :)


"Nic tak nie niszczy organizmu, jak długotrwała, fizyczna bezczynność".

Dziś po powrocie ze spaceru po lesie doszedłem do wniosku, że napiszę na ten temat artykuł. Bardzo lubię ruch fizyczny ale w przeciwieństwie do niektórych bardziej cenię spacery od biegania i innych sportów. Spacer, najlepiej po lesie i podziwianie piękna przyrody, zwłaszcza patrzenie na zielony kolor, są bardzo zdrowe dla układu szkieletowo-kostnego oraz dla oczu i mózgu. Patrzenie na kolor zielony relaksuje umysł i pozwala odpocząć oczom, oddychanie leśnym powietrzem dotlenia cały organizm, a ruch poprawia krążenie krwi. 

Spacerując robicie dużo dobrego dla swojego organizmu. Oto kilka przykładów dobroczynnego wpływu spacerów na nasz organizm:

- Regularne spacery dotleniają mózg.

- Spacer sprawia, że nasze serce staje się bardziej wydajne. Poprawia się krążenie krwi, a w dalszej perspektywie znikają problemy takie jak m.in. zimne dłonie i stopy.

- Spacer wzmacnia kości i poprawia wchłanianie wapnia. 

- Regularne spacerowanie wzmacnia nasz układ odpornościowy, hartuje organizm i poprawia nasze samopoczucie.


Wiem, że nie lubicie jak piszę długie artykuły więc na tym poprzestanę i pochwalę się różnymi zdjęciami jakie zrobiłem swoją lustrzanką podczas licznych spacerów:1 komentarz:

  1. Spacery są idealne dla osób, które nie mogą z pewnych przyczyn uprawiac sportu, a jednoczesnie nie chcą siedziec w domu. Ja uwielbiam, to samo zdrowie!

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły