wtorek, 3 listopada 2015

Dziewczynka która na pięć minut zatrzymała świat. Film wbił mnie w fotel!

Rok 1992, w którym przemówienie 12-letniej dziewczynki „wbiło w ziemię” ówczesne elity. Całość interpretuję, jako krzyk dziecka, które jest przebudzone, świadome tego, co się dzieje na świecie. Dlaczego tak bardzo niszczymy swoje ciała oraz przyrodę? Dlaczego tak wiele osób pije napoje gazowane i je produkty z konserwantami? Dlaczego tak wielu pali w piecach śmieci albo wywozi je do lasu? Czy naprawdę musimy brać udział w wyścigu szczurów? Niszczyć swoich konkurentów pnąc się na szczeblach kariery? Pytań jest wiele. 


Smutne jest to, że krzyk tej dziewczynki nic nie dał, nasza planeta jest zanieczyszczona, a ludziom z roku na rok pierze się mózgi coraz bardziej. 


1 komentarz:

  1. Nigdy nie widziałam tego filmu i podziwiam tą dziewczynkę ( pewnie już dorosłą kobietę) za odwagę i mądrość jaką nosi w sobie. Szkoda tylko, że tak naprawdę cały świat jest głuchy i ślepy na to co potrafi dostrzec zwykłe małe dziecko. Tak naprawę każdy z nas może zmieniać świat, może i nie cały ale jeśli zaczniemy czynić dobro wokół nas to już jakaś cząstka świata ma szanse być lepsza

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły