środa, 2 grudnia 2015

Zioła, które leczą. Liść Mniszka i Kwiat Mniszka.

"Stefania Korżawska jest znaną zielarką, która w TV Trwam prowadzi fajny program o ziołach. W naszej najnowszej ofercie znajdziecie m.in. Liść Mniszka oraz Kwiat Mniszka. Zioła te wspomagają leczenie:
- chorób serca i układu krążenia
- osteoporozy
- reumatyzmu
- przewlekłych nieżytów jamy ustnej
- uporczywego kaszlu i chrypki".


Polub sklep z Nowego Miasta Lubawskiego ze zdrową i ekologiczną żywnością:


2 komentarze:

 1. Czy słyszałeś, że Stefania Korżawska nie żyje od sierpnia, dowiedziałam się wczoraj i jestem w szoku.Żadnej wiadomości w mediach to skandal. Co za świat zakłamany, nie wiem co o tym sądzić? Mam jej książki i piję różne herbatki ziołowe, cenię ją za to że przekazała nam tyle mądrości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałem o tej smutnej wiadomości,
   niektórzy atakują ją, że zmarła więc "jej zioła" nie działają. Inni z kolei mówią, że miała wypadek i zmarła w wyniku powikłań powypadkowych.

   Ja osobiście lubiłem słuchać jak opowiadała o ziołach ale w kwestiach żywieniowych włączała mi się lampka bezpieczeństwa. ŚP Stefania Korżawska zawsze zachęcała do jedzenia pokarmów gotowanych, odradzała jedzenie surowych warzyw, surówek itp. Ja z kolei uważam, że w surowych warzywach i owocach jest najwięcej witamin. Można powiedzieć, że w kwestii jedzenia oraz picia soków warzywno-owocowych bardziej przemawiają do mnie nauki prof. Michała Tombaka.

   Poza tym ŚP Stefania Korżawska w wielu kwestiach opierała się na żyjącej w XII wieku św. Hildegardzie z Bingen. Wiecie średniowiecze jest ciekawą epoką ale każdy powinien wiedzieć, że przepisy z tamtej epoki były dopasowane do ówcześnie żyjących ludzi. Osoby żyjące w średniowieczu szybko traciły uzębienie, zwłaszcza możni, którzy jedni dużo mięsa. U chłopów jedzących mniej mięsa zęby trzymały się dłużej (czasem nawet do 30 roku życia). Tak więc średniowieczne przepisy często bazują na potrawach mocno rozgotowanych, ponieważ ciężko jest gryźć surowe warzywa jeśli się nie ma kilku albo wszystkich zębów.

   Pozdrawiam :)

   Usuń

Popularne artykuły