piątek, 18 marca 2016

6 przykazań ludzi sukcesu


Każdy, kto czyta moje artykuły wie, że w swoim życiu przeczytałem wiele książek. Dziś postanowiłem przygotować dla was zestaw przykazań, które są jakby streszczeniem mojej wiedzy. Przestrzegając poniższych zasad nie będziecie powtarzać moich błędów, wręcz przeciwnie szybciej niż ja osiągniecie pełnię zdrowia i dobrego samopoczucia.

Przykazanie 1: Nie przejmuj się tym, co inni o Tobie mówią.

Wiem, wiem jak banalnie to brzmi. Ile razy ktoś Wam powtarzał: „a niech gadają”, „nie przejmuj się ludzkim gadaniem”. Takie i podobne zwroty od rodziców, rodzeństwa, znajomych słyszał chyba każdy z Was. Z drugiej strony jak często słyszymy słowa przeciwne, np.: „jak Ty się zachowujesz? Co ludzie pomyślą?” To, co „ludzie pomyślą” wydaje się być ważne dla wszystkich. Pisząc precyzyjniej jest to ważne dla Was, bo ja wyzwoliłem się już dawno z takiego myślenia.

Musisz zrozumieć, że jest to pierwsze i zarazem najważniejsze przykazanie. Jeśli będziesz się przejmować plotkami to nic w życiu nie osiągniesz. Ludzie plotkowali, plotkują i będą plotkować. Powiem więcej ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ LUDZIE, KTÓRZY BĘDĄ CI TYŁEK OBRABIAĆ taka już jest ludzka natura. Jeśli np. masz prace to będą Cię obgadywać, że dostałaś (-dostałeś) ją „po znajomości”. Jeśli zaś nie masz pracy to będą gadać, że siedzisz w domu i nie pracujesz (boś leń).
PRAWDA JEST TAKA, ŻE LUDZIE ZAWSZE ZNAJDĄ POWÓD ŻEBY CIĘ OBGADYWAĆ zrozum to. Anthony de Mello nauczał, że w ludzkim życiu najważniejsza jest świadomość. Człowiek, który nie żyje świadomie jest jak robot, który posłusznie robi to, co wszyscy, płynie z prądem i naśladuje innych.

Skoro już rozumiesz, wiesz (masz świadomość), że ludzie zawsze znajdą powód do obgadywania cię to, po co się tym przejmować? Czy nie lepiej wypić piwo, obejrzeć film, iść na spacer, przeczytać dobrą książkę?


Pamiętaj ludzie są zaprogramowani przez telewizję, którą traktują jak wyrocznię. Niewiele jest osób, które są świadome manipulacji. Człowiek w XXI wieku ma przede wszystkim konsumować, czyli robić zakupy, wydawać pieniądze, pić alkohol, bawić się i oglądać TV. Wszystko jest nastawione na wszechobecną reklamę i manipulację. 

Ci, którzy się wyłamują z tego systemu, tak jak ja wybudzili się z MATRIXA stwarzają dla systemu realne zagrożenie.
Przykazanie 2. Przestań narzekać.
Ludzie kochają narzekać, tak bardzo lubią jak inni im współczują. „Och jak ja ciężko pracuję”, „och to dla mnie zbyt wiele”, „daj mi spokój, nie widzisz ile mam roboty!”. Te Wasze „och.. ach, ech..” jakie to jest żałosne. Oj jak Wy to lubicie, ciągłe narzekanie, żalenie się, stękanie jak Wam źle… narzekajcie dalej biedni zahipnotyzowani, zniewoleni przez system…

Narzekanie niszczy człowieka, narzekacie, bo system (matrix) tego chce. Zauważyliście, że w serwisach informacyjnych mówi się tylko o złych rzeczach: zabójstwa, powodzie, katastrofy, zboczenia, kradzieże, oszustwa itp. itd. Negatywne informacje sprawiają, że czujecie strach, wywołują w Was negatywne myśli. A wystarczy tak niewiele, wystarczy przestać narzekać, iść na spacer do lasu i zacząć cieszyć się życiem. Nie bój się, wstań, wyjdź z domu, obudź się, zacznij naprawdę żyć.Przykazanie 3: Przestań krytykować i osądzać.
Jedyna dopuszczalna krytyka, jaka może wyjść z ust osoby przebudzonej i świadomej nie uznaje obrażania i szyderstwa. Prawdziwa krytyka powinna być merytoryczna. Nie rozumiesz, co to znaczy? Wytłumaczę Ci. Jeśli krytykujesz np. jakiegoś polityka to powinieneś poznać jego poglądy i się do nich ustosunkować. Oto przykład merytorycznej krytyki: „nie głosowałem na polityka X, ponieważ uważam, że liberalizm gospodarczy jest niedoskonały. W moim mniemaniu państwo powinno kontrolować strategiczne gałęzie gospodarki…”. Merytoryczna krytyka kogoś, czegoś wymaga dwóch rzeczy: WIEDZY i KULTURY OSOBISTEJ jeśli ich nie posiadasz to wtedy krytykujesz w sposób zły – obrażasz, śmiejesz się, przeklinasz, wyszydzasz, hejtujesz.Przykazanie 4: Dbaj o swoje zdrowie.
Pamiętaj, że o własne zdrowie musisz zadbać sam (-sama). Człowiek żyjący świadomie czyta książki dotyczące zdrowia, unika konserwantów i wie, że reklamy nastawiają się tylko na cenę produktów. Jakość i zdrowie konsumentów większość producentów żywności masowej dostarczanej do supermarketów ma w d**ie. Wszak liczy się tylko cena, co nie kliencie?).
O tym jak dbać o swoje zdrowie pisałem już setki razy. Tu nie chodzi tylko o zbilansowaną dietę, bogatą w owoce i warzywa. Zdrowie jest czymś w rodzaju sztuki.
W XXI wieku dążenie do pełnego zdrowia jest prawdziwym wyzwaniem. Musisz być odporny na propagandę płynącą z reklam. Nie oszukuj się: chipsy, cola, biały cukier to wszystko szkodzi. Czytaj skład kupowanych produktów i unikaj tych z konserwantami (tzw. E dodatkami), nie pij napojów gazowanych, unikaj Fast foodów i nie popadaj w tym wszystkim w radykalizm.Przykazanie 5: Uśmiechnij się.
To nie żart! Śmiech jest naprawdę zdrowy. Żyj zgodnie z zasadą: „Najważniejsza sztuka życia: uśmiechać się zawsze i wszędzie, nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie”.
Polecam artykuł dot. Zdrowotnych właściwości śmiechu:Przykazanie 6: Naucz się prawidłowo oddychać.
Nauka o prawidłowym oddychaniu wiele lat temu bardzo zmieniła moje życie. Wszystko dzięki książkom prof. Michała Tombaka, w których po raz pierwszy natrafiłem na opisy ćwiczeń oddechowych. Dziś nauka wydaje się nadążać za tym co kiedyś wyśmiewała, czyli za mądrością, którą znali starożytni oraz mędrcy ze Wschodu. O tym jak ważne jest oddychanie dla ludzkiego zdrowia jogini z Indii nauczają od setek lat. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w moim artykule: http://biegpozdrowie.blogspot.com/2015/02/czy-potrafisz-prawidowo-oddychac.html

2 komentarze:

Popularne artykuły