niedziela, 30 października 2016

CETA i TTIP podpisane. Nowotworowe tsunami nadchodzi.

Niestety stało się! I tak mamy już problem z pogarszającą się jakością jedzenia. Teraz musimy się jeszcze martwić tym, że w Polskę zaleją chlorowane kurczaki z USA i żywność genetycznie modyfikowana z USA i Kanady. Nigdy, nikogo nie zachęcałem do diety wegetariańskiej ale chyba na dzień dzisiejszy nie mamy wyjścia, każdy kto chce być zdrowy powinien wystrzegać się jak ognia mięsa, czytać skład kupowanych produktów i najlepiej wkładać do ust tylko to co ma certyfikat ekologicznych (chociaż to też nie jest w 100% pewne jedzenie). 

Jesteśmy truci z każdej strony. Sąsiad spalający w piecu śmieci, korporacje dodające konserwanty do jedzenia, biały cukier, biała mąka, biały ryż, pryskanie chemią owoców i warzyw, chemiczne opryski pól. To są (obok stresu i niepewności jutra) przyczyny nowotworów (raka) wyniszczających mieszkańców tzw. krajów cywilizowanych, do których zalicza się Polskę. 

Kurcze już nawet piwo z małych browarów strach pić, bo człowiek nie wie, czy nie skorzystali cichaczem (wbrew prawu) z genetycznie modyfikowanego chmielu albo pszenicy. Nie wspomnę o jedzeniu na mieście, restauracje, bary, wszystkie punkty gastronomiczne są (delikatnie mówiąc) niepewne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne artykuły