poniedziałek, 15 maja 2017

Ortoreksja, czyli wmawianie ludziom, że zdrowe odżywianie jest czymś złymMyślałem, że w życiu już nic mnie nie zaskoczy. Okazało się, że byłem w błędzie, wielkim błędzie. Otóż trafiłem dziś na filmik i artykuł poświęcony „ortoreksji”. Spoko, też na początku nie wiedziałem, co to takiego. No, ale się dowiedziałem, niestety.

            Wybaczcie mi chaotyczność tego tekstu, ale śmieję się tak bardzo, że nie mogę trafić w klawisze. Na jednym z filmików kilku „ekspertów” przekonywało, że ortoreksja jest patologiczną obsesją na punkcie spożywania zdrowej żywności.

            Do tej pory największym kretynizmem na jaki natrafiłem w mediach i Internecie było wciskanie ludziom tabletek na zespół niespokojnych nóg oraz sprzedawanie różnych tabletek na trawienie. To wszystko jednak blednie przy ortoreksji. Od teraz każdy, kto kupuje żywność ekologiczną, czyta skład kupowanych produktów i unika konserwantów jest uznawany za osobę chorująca na ortoreksję. Ludzie ratujcie się, szybko biegnijcie kupować coca colę i szkodliwe chipsy, szybko jedzcie Fast –foody. Jeszcze tu jesteście i czytacie ten artykuł? Musicie się ratować bo choroba zwana ortoreksją was zabije! 

Jedzcie śmieciowe jedzenie, i potem chorujcie na trądzik, depresję, bezsenność, raka, lub na coś innego; tego chce od was system (Matrix), a waszym zadaniem jest być posłusznym. Waszym zadaniem jest robić zakupy w ogromnych supermarketach, chorować i kupować leki. Tylko do tego potrzebują was elity rządzące tym światem. Jesteście niczym mieszkańcy Ziemi w filmie Elizjum z 2013 roku.

Anime Ergo Proxy - kliknijJeden z filmików poświęconych ortoreksji znajduje się na tej stronie: 


P.s. znajduje się tam również kilka ciekawych komentarzy dot. ortoreksji, które postanowiłem zacytować poniżej:

„Nie może być mowy o LECZENIU ortoreksji, bo ortoreksja nie jest chorobą! Ciekawe, że jak ludzie jedzą syf z marketu wypełniony syropem glukozowo-fruktozowym, tłuszczem palmowym i margarynami i tłuszczami trans i górą chemii, to jest to norma a jak człowiek czyta składniki, żeby nie pozwolić się truć, to jest to zaburzenie... Pokrętna logika koncernów pseudospożywczych, która tylko napędza miliony klientów producentom leków... Pamiętacie piramidę zdrowia lansowaną 20-30 lat temu? A aktualną jeszcze kilka lat temu? To zobaczcie, jak się zmieniła niedawno i jak nie warto podążać jak leming za tym, co aktualnie lansują media, bo za chwilę może to być nieaktualne zalecenie, które nadal tkwi w przyzwyczajeniach żywieniowych milionów ludzi!!!” – wypowiedź Internauty „~omega 3-6-9”


„Ale bzdury promujące syf z marketu. Teraz nie poświęcisz czasu na przygotowanie posiłku, to później spędzisz czas u lekarzy i w aptece” – komentarz Internauty: ”~ttt”1 komentarz:

  1. Moim zdaniem zbyt wiele osób zaczęło się zdrowo odżywiać. Sprzedaż Coli, chipsów, batoników i innych świństw pełnych konserwantów spada z roku na rok wiec koncerny szaleją i opłacają ludzie, którzy opowiadają głupoty o tym, że dbanie o własne zdrowie jest chorobą.

    P.s. autorze bloga uważaj na siebie bo koncerny nie lubią ludzi takich jak ty, którzy uświadamiają masy, tłumaczą im, że warto dbać o swoje zdrowie.

    OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły