środa, 12 lipca 2017

Facebook zabił dziewczynę

Dwie dziewczyny jechały samochodem i nagrywały filmik na Facebooka. Tragedia rozpoczyna się mniej więcej od 10 minuty i 30 sekundy. Jedna z dziewczyn zginęła.

Powyższa wersja filmu jest najdłuższa i pokazuje akcję ratowniczą po wypadku. Nie wiem jak długo będzie można ją oglądać w Internecie dlatego poniżej umieszczam linki do stron, na których umieszczono skrócone wersje tegoż tragicznego nagrania:11 komentarzy:

 1. Facebook zabił dziewczynę, długopis zrobił błąd ortograficzny, a w Nicei ciężarówka zaatakowała pieszych, co za czasy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A najgorsi są ludzie tacy jak ty, którzy nie dostrzegają powagi problemu i wszystko bagatelizują. Niestety jesteś smutnym owocem tych czasów. Nowoczesne technologie ogłupiają i zniewalają ludzi słabych psychicznie i podatnych na manipulację (czyli jakieś 90% społeczeństwa). Gdyby nie istniały portale społecznościowe to ta dziewczyna by zapewne żyła. Takie są fakty. Polecam książkę, która zapewne intelektualnie cię przerasta. Jej tytuł "Zbrodnie przyszłości" Marc Goodman


   Polecam również dodatkowo:

   "Portale społecznościowe żerują na twojej naiwności i niewiedzy" - https://galaktykazdrowia.blogspot.com/2014/01/gupota-ludzka-portale-spoecznosciowe.html


   "Artykuł o tym jak cię dyma system i wielkie korporacje (część 1)" - https://galaktykaprawdy.blogspot.com/2017/05/artyku-o-tym-jak-cie-dyma-system-i.html


   "Skrzywdzeni przez system (patologia w polskich szkołach i na uczelniach wyższych)" - https://galaktykazdrowia.blogspot.com/2013/06/skrzywdzeni-przez-system.html


   Przeczytaj to wszystko i zacznij myśleć, to od ciebie zależy, czy wybudzisz się z Matrixa. Dla mnie możesz dalej spać ;)

   Usuń
 2. Niestety wmówiono ludziom, że muszą być celebrytami. Liczy się to ile lajków zebrałeś, ile masz komentarzy pod zdjęciem filmem. Cenieni są ci, którzy ładniejsze zdjęcia z wakacji dodali na profilu. Początek portalom społecznościowym dał haker, są to wspaniałe narzędzia służące do inwigilacji społeczeństwa. Zwróćcie uwagę, że te dziewczyny rozwinęły zawrotną prędkości i wszystko nagrywały ponieważ chciały się wyróżnić, wybić, pragnęły sławy na Facebooku. Sami sobie zgotowaliśmy taki los, sami się godzimy na to żeby brać udział w kapitalistycznym wyścigu szczurów. na szczęście ja się w porę obudziłem i pousuwałem wszystkie swoje konta na portalach społecznościowych. Jestem tylko na Google+ jako "Puszukiwacz Prawdy". W Internecie nigdzie nie ma mojego nazwiska, nie płacę nigdzie kartą, staram się nie używać Internetu na urządzeniach mobilnych. Dzięki książkom takim jak "Pożeracze danych" i "Zbrodnie przyszłości" zrozumiałem co należy robić żeby przetrwać w tych głupich, nastawionych na reklamę i lans czasach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby nie istniały samochody, to może też by żyła. Kiedyś żeby zaimponować innym skakano do rwącej rzeki lub wspinano się na wysokie drzewa, niejeden człowiek przez to zginął. Gdyby nie rzeki i drzewa, to by żyli. Po prostu młodość tak ma, trochę głupoty, trochę brawury, trochę chęci zaimponowania innym i problem gotowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drzewa, rzeki i samochody w przeciwieństwie do portali społecznościowych nie pobudzają w człowieku pragnienia bycia podziwianym. Facebook wręcz zmusza ludzi do tego żeby się wyróżniali, każdy chce mieć jak najwięcej lajków, każdy chce być podziwiany przez innych. Serio nie dostrzegasz różnicy między pragnieniem wyróżnienia się na portalu społecznościowym, a skakaniem po drzewach? Facebook zabija, zmusza ludzi do podawania prawdziwych danych osobowych, robi im pranie mózgu poprzez wmawianie, że muszą być jak celebryci. Facebook uzależnia podobnie jak inne portale społecznościowe. Wmówiono ludziom, że bez Facebooka są nikim, nie istnieją. Jest to klasyczne zastosowanie psychologii manipulacji, a ludzie tacy jak ty ten fakt bagatelizują i porównują do skakania po drzewach.

   Usuń
  2. Pozwolę sobie zauważyć, że niektóre samochody jak najbardziej służą do bycia podziwianym xD. FB nie zmusza do podawania prawdziwych danych, jeśli nazywam się Jan Kowalski, a wpiszę sobie Marian Iksiński, a jako e-mail ustawię dupadupa@wp.pl, to co mi FB zrobi? Nie każdy chce być podziwiany, wielu moich znajomych nie robi na nim dosłownie nic, po prostu są. Inni czerpią informacje, oddają zbędne przedmioty, kupują ciekawe rzeczy, szukają zleceń lub zleceniobiorców. A że niektórych uzależnia? Jak wszystko właściwie, herbata, kawa, chipsy, czekolada, pornografia, sport.

   Usuń
  3. FB zmusza do podawania prawdziwych danych osobowych. Jeśli nie wyślesz skanu dowodu tożsamości ze zdjęciem to Facebook ci zablokuje profil.

   Usuń
 4. hm, ciekawe, nie znam nikogo, komu FB kazał dostarczyć skan dowodu lub zablokował konto (nie licząc bana za niepoprawność polityczną)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To proszę tu masz dowody na to, że FB każe przesyłać skany dowodów osobistych: https://ziemialubawska.blogspot.com/2017/04/ziemia-lubawska-zablokowana-na-facebooku.html

   Usuń
  2. A ja od siebie jeszcze dodam, że przypadki takiego zachowania Facebooka są liczone w setkach, jeśli nie w tysiącach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce google: "facebook żąda dowodu osobistego".

   Usuń
 5. Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem raz jeszcze, czy moje konto działa. Wpisałem maila ziemialubawska885@gmail.com i hasło. Już nawet nie wyświetlają mi się tamte napisy, które umieściłem na swoim blogu o Ziemi Lubawskiej. Teraz mam napis, że moje konto zostało zablokowane. To jest śmieszne! Na swoim blogu o Ziemi Lubawskiej podpisuję się imieniem i nazwiskiem i podaję tego samego maila, w setkach moich CV oraz w miejscach pracy podawałem tego samego maila i nagle jaśnie dupek Facebook stwierdził, że mam mu przesłać zdjęcie dowodu osobistego, nie zrobiłem tego więc mnie zablokowali. Mógłbym z tym walczyć, ale po co? Setki ludzi jest w podobnej sytuacji, czytałem gdzieś, że pewna dziewczyna piętnaście razy zakładała nowe konto i za każdym razem żądali od niej skanu dowodu osobistego.

  Marc Goodman w książce "Zbrodnie przyszłości" słusznie pisze, że dla Facebooka nie jesteśmy klientami tylko towarem, który trzeba sprzedać. Facebookowi zależy tylko na naszych prawdziwych danych osobowych, dane osobowe są waluta naszych czasów. Dlatego ja, Tomasz Chełkowski oraz Poszukiwacz Prawdy i wiele innych osób zaczęliśmy kampanię walki z Facebookiem, uświadamiamy ludzi, że jest to nic innego jak przestępcza działalność wyłudzająca dane osobowe i blokująca ludziom do nich dostęp z byle powodu.


  Pozdrawiam,
  Tomasz Chełkowski
  https://ziemialubawska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Popularne artykuły